Kahramanmaraş’ta öğrenciler Kırksu Vadisi’ni temizledi

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğaseverlerin uğrak yeri olan Kırksu Vadisi’nde öğrenciler vasıtasıyla belde temizliği yapıldı.

Andırın Kaymakamlığı vasıtasıyla planlı etkinlik kapsamında tıpkı araya gelen ekol öğrencileri, çevredeki plastik, kadeh ve mızrap atıkları topladı.

Toplanan çöpler belediye ekiplerince bölgeden uzaklaştırıldı.

Programda mütekellim Kahramanmaraş Ilbay Yardımcısı Andırın İlçe Kaymakam Vekili Cuma Emeç, Kırksu Vadisi’nin tabiatına hayran olduğunu dile getirdi.

Öğrencilerin kentin natürel güzelliklerine ehil çıkması gerektiğini anlatım eden Emeç, “Buralara bütün beraber eş çıkalım ihvan. Bu etkinliğimizin ana amacı içtimai sorumluluğumuzun artması. Vatandaşlarımız burayı biliyorlar geliyorlar buradan faydalanıyorlar amma ilk buldukları üzere bırakmıyorlar. Bizde buna cevaz etmeyelim. Toplumsal tartı durumu olsun. Türkiye’nin ayrımsız çok yerinde çalışmış bir kardeşiniz benzeri ağabeyiniz olarak söyleyebilirim hakikaten bura biçilmiş kaftan. Çok bile fena hâlde bire bir düz. Buraya cemaat çıkı kollar, çıkmazsanız maatteessüf ızdırap anlamda buradan faydalanıp çekip gidiyorlar. Buna cevaz etmeyelim. Sizin sayenizde sizin belde bilincinizle olacak. Tekrardan hepinize teşekkür ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Andırın Belediye Reisi Ahmet Doğan da etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Kırksu Vadisi’nin ilçenin doğa harikası bir alanı olduğunu anlatım fail Doğan, “Bilindiği üzere çevrenin çabucak domestik yönetimlerin belediyelerin yaptığı hizmetlerle temizlenmesi kabil değil. Benzeri toplum olarak, kamu bireyler olarak etrafımıza çevremize sahip çıkarsak, öncelikle kirletmezsek, gelecek nesillere çokça daha sunturlu natürel güzelliklerimizi aktarabiliriz. Bu anlamda zaman sunturlu benzeri aktiflik oldu.” ifadelerini kullandı.

Program, kent protokolü ve öğrencilerin anı fotoğrafı çektirmesinin arkası sıra sona erdi.

Share: