Kahta’da arabulucuyla binlerce anlaşmazlık dosyası çözüme kavuştu

SELIM Öğür Malatya Saylav Kağan Kahtalı, Başsavcı Deveci’ı ziyarette yaptığı konuşmada, “Arabulucuk sistemi sayesinde ihtimal bile binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü” dedi.

DÜRÜST Fırka Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Battalgazi Şehremini Osman Güder, İl Başbuğ Yardımcısı Namık Gören, Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve partililerle ile alay malay Kullanılmamış Adli Yıl açılışı zımnında Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Deveci’ı görüşme etti.

Eskimemiş Adli Sene’da görev yapacak olan bilge, savcı, avukatlar ve adliye çalışanlarına başarılar dileyen Kahtalı, kullanılmamış dönemin esaslı olmasını irade etti. Kahtalı, türe mekanizmasının henüz işlevsel ve bereketli çalışması için mehabetli çalışmalara imza attıklarını dile getirerek “Tabii ki doğruluk herkese lazım ve 84 milyon vatandaşımızın değme birinin hakkını arayacağı yatak bura. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tığ dahi hak mekanizmasının elan çabuk ve henüz eli nimetli benzeri şekilde çalışması üzere oylumlu tensikat yaptık. Bunlardan arz önemlisi arabuluculuk sistemiydi. Kuşkusuz bu cümle sebebiyle ihtimal dahi binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü. Gine bunun yanında Cumhurbaşkanımız akıbet zamanda mefret bire bir karara elan imza attı. Buna göre 2 bin liranın altında olan kerem alacakları silindi. Bu 5 milyon vatandaşımızı içeriyor. Vatandaşlarımıza hayırlı iyi olsun. Böylecene hem mahkemelerimizin yükü hafifletilecek hem de vatandaşımız ayrımsız nebze birlikte olsa rahatlayacak” şeklinde konuştu.

Başsavcı Deveci ise Malatya’da 4 yıldır fariza yaptığını hatırlatarak, “Buraya geldiğimiz müddet içerisinden bu zamana büyüklüğünde Malatya’mıza yeryüzü iyice şekilde hizmet sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu. – MALATYA

Share: