Kâm Partisi Umumi Başkanı Karamollaoğlu, matbuat toplantısı düzenledi

Kâm Partisi Umumi Başkanı Asıl Karamollaoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) üzerine yapılan düzenlemeye ilişik, “Bunun ne faydası olacak önümüzdeki dönemde göreceğiz, bunun getireceği angarya ne olacak onu göreceğiz.” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin umumi merkezinde düzenlediği basın toplantısında, “iktidarın uyguladığı politikalarla Türkiye ekonomisini çökerttiği”ni öne sürdü.

İktidarın, seçimleri gene kazanma şansının olmadığını savunan Karamollaoğlu, “Artık bu iktidarın, AK Parti’nin ülkemizin problemlerini nakız olasılığı tamamen kalktı.” diye konuştu.

Açlık sınırında olan aynı rakamın minimal ücret olarak belirlendiğini nâkil Karamollaoğlu, “Beş Altı ay sonraları göreceksiniz bu 8 bin 500 teklik gine açlık sınırının altında kalacak.” ifadelerini kullandı.

Verimsizlik sınırının 22 bin lira civarında olduğunu iddia eden Karamollaoğlu, “Hedefimiz, sunma kısa zamanda asgari ücreti yokluk sınırına çıkarmaktır. Bu üç senede mi peki, ilkokul senede mi tamam ama kesinlikle ilkokul seneyi geçmez.” ifadelerini kullandı.

Enflasyonun üç haneli rakamlara ulaştığını kanıt eden Karamollaoğlu, kişi başına düşen milli gelirin azaldığını dile getirdi.

Altılı masanın amacının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni fark etmek olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Altılı Ganyan masa çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki ayın 5’inde az buçuk geciken toplantımızı inşallah gerçekleştireceğiz. Bu toplantımız bize kilolu katacak. Birbirleriyle uzlaşması el gözüken, çokça farklı tümen programları olan altı parti benzeri araya gelip, bu ülkenin geleceğini kuvvetli aynı temele koymak amacıyla uzlaşma içine girdiler.”

EYT düzenlemesiyle ilişkin ayrımsız adımın atıldığını anımsatan Karamollaoğlu, “Macerasız tıpkı değişmeyen aldılar. Mübarekler 20 yıldır sebep beklediniz? Bunun ne faydası olacak önümüzdeki dönemde göreceğiz, bunun getireceği denge ne olacak onu göreceğiz.” dedi.

Share: