Kapalı bypass ameliyatıyla 3 günde taburcu edildi

Sınırlı bypass ameliyatıyla 3 günde taburcu edildi

Sol göğsünden kesi yapılan sayrı bağlı yöntem yapıldığı ameliyat sonrası sağlığına kavuştu

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 6 damarı tutkun yöntemle cerrahi müdahale edilerek bypass yapılan 57 yaşındaki hasta 3 aktarılma sonradan taburcu edildi.

Kahramanmaraş’ta göğüs ağrısı şikayeti hastalığı zımnında hastaneye başvuran Ejder Aras (57), yalınlık cerrahi müdahale yerine bağlı yöntemle bypass ameliyatı yapılmasını istedi. Doktorların incelemesinin peşi sıra kalbine ulaşan 6 damarın merbut olduğunu tayin edildi. His Yaradılış Cerrahi Doç. Dr. Erdinç Eroğlu ve Ruh Huy Cerrahi Prof. Dr. Mehmet Acıpayam ile ameliyata aldı. 5 saat sonra ameliyattan uyanan rahatsız 24 saat bilahare ayağa kalktı. Faaliyetler sonrası 6 damarı değiştirilen rahatsız 3 gün sonraları taburcu edildi.

Tutkun bypass ameliyatlarında huy sayısının daha çok yetişkin olmadığını rapor fail Özel Sular Yüksekokul Hastanesi Duygu Huy Cerrahi Doç. Dr. Erdinç Eroğlu, “Hastamız bize sine ağrısı ile geldikten sonra anjiyosunu yaptık ve neredeyse cümle damarların kapanmış olduğunu gördük ve bir zamanda şeker hastası. Kendisi mecbur yöntemle cerrahi müdahale olacağını söyledi. Anjiyosunu incelediğimizde ise 6 damarın değişmesi gerektiğini gördük. Kendisiyle konuştuk ve gerekli tetkikleri yaptıktan sonra bağlı bypass ameliyatına makul olduğunu gördük ve 6 damarını değiştirdik. Bazen hastalarda duyuyoruz, ‘hocam iki damardan fazla merbut işler için yapılmıyormuş, evet birlikte kalbin arkasına ulaşılamıyormuş’ diyerek. Banko anca ayrımsız öz namevcut biz daha çok tıbbın eksiksiz imkanlarını kullandığımız üzere hastanın yaradılış sayısına tutkun kalmaksızın yani iki, üç, dört, beş gerekiyor ise altı huy vabeste formül ile faaliyetler yapabiliyoruz. Bu hastalarımız amacıyla oldukça konforlu bir durum. Ameliyatın 3’üncü gününde kendisini taburcu edeceğiz. Burada şanlı olan buut soy sayısının sınırlanmış formül ameliyatları amacıyla koca olmadığını bildirmek istiyorum” dedi.

Sağlık çalışanlarına teşekkür eden Parasız Ejder Aras ise, “Haddinden Fazla mühlik düzentileme tempom vardı. Bire Bir bevliye doktoruna gittim ve bana benzeri çare verdi. O de ruh yaradılış hastalığını tetikliyormuş. Kriz geçirdim ve sine rahatsızlığı ile bu hastaneye geldim. Şuanda haddinden fazla iyiyim” dedi.

Share: