Karabük domestik haberleri: Safranbolu Belediyesi’nden Hususi Çocuklara Destek Projesi

Safranbolu Belediyesi Bilim İşleri Müdürlüğü ekibi, Hasan Gemici Hususi Yetişek Uygulama Merkezi’ne hayvanlar bahçesi yapıyor.

Hasan Gemici Hususi Eğitim Bilimi Uygulama Merkezi’nden mevrut dilek doğrultusunda özel çocuklara efsanevi sevgisini telkin etmek ve onlarla sıra geçirmelerini ulaşmak üzere çalışmaya başlayan uray personeli, yerel efsanevi kümeleri ve tel barı yapımını sürdürüyor. Çalışmanın eskimemiş terbiye – öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.

Şehremaneti Başkanı Elif Köse, eğitim bilimi kurumlarının fiziki koşullarını kolaylaştırabilmek üzere imkanları kadar bindi sağladıklarını söyledi. Bu kapsamda okullarda asfalt, parke tamiratı ve kaldırım gibi çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Köse, “Belediye adına, eğitim kurumlarının işleyişine katkıda bulunabileceğimiz işler anlaşılan. Onlar üzere elimizden geleni yapıyoruz. Kullanılmamış eğitim bilimi – tedris yılının başlayacağı önümüzdeki günlerde, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye malzemesi dürü edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Share: