Karabük’ten gelişmemiş bodur

Karabük’te, 112 Acil Davet Merkezi İl Eş Güdüm toplantısı Ilbay Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Güvenlik ve Müstacel Vaziyetler Koordinasyon Merkezi (GAMER) güruh salonunda planlı toplantıya, Ilbay Gürel, Karabük Şehremaneti Komutan Yardımcısı Seher Berker, İl Güllabi Komutanı Abus Sim, İl Emniyet Müdürü Kırat Yırtar ile ilgilendiren alım ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Vatandaşların 112 ivedi çağrı numarasını gereksiz çağrılarla meşgul etmemelerini gerektiğini belirten Gürel, “Telafisi türlü sıfır tıpkı işin sorumluluğunu haiz ve görev bilinciyle ivedili müzaheret hizmeti veren 112 Acil Davet Merkezi personelinin bu asıl aramalarla yıpratılması; iş verimini düşürmekte, ahit ve temel israfına sebep olmaktadır. Vatandaşlarımızdan bu konuya henüz duyarlı yaklaşmalarını, 112 Ivedili Davet Merkezini abes aramalarla meşgul etmemelerini hele istiyoruz.” dedi.

Vali Gürel, Hubbi Karı Kız Mektepli Yurdunu müzakere etti

Vali Fuat Gürel, Hubbi Eş Kız Mektepli Yurdunu mülakat ederek incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor memleket Müdürü Ateşli Cüret ve İl Milli Yetişek Müdürü Nevzat Deniz Kazı ile 3 Ekim’de öğrencilere tahaffuz hizmeti verecek yurtta bitmeme eden çalışmaları yerinde inceleyici Ilbay Gürel, mektepli odaları ve sosyal tesisleri gezerek icraat üzerine bilgiler aldı.

Vali Gürel’den AFAD Başkanı Sezer’e ziyaret

Vali Fuat Gürel, Facia ve Ivedili Format Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer’i ziyaret ederek Karabük’te yaşanan afat sonrası yapılan gelişim ve işler ile ilişik rey alışverişinde bulundu.

Share: