Karabük’ten gelişmemiş kısa

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı Şebnem Urgancıoğlu ile umumi heyet üyelerinden oluşan heyeti makamında akseptans etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti tabir eden Vali Gürel, Urgancıoğlu ve umumi heyet üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ağız Projesi ve Anahtar Çayı’nda çalışmalar sürüyor

Ağız ve Kurgu Çayı projeleri alanında bitmeme fail icraat açıktan görüntülendi.

Bölgede bitmeme eden çalışmaları inceleyen AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, yetkililerden bilgelik aldı.

Karabük’e değer katacak yatırımların heyecanla takipçisi olduklarını belirten Altınöz, “Munsap projesi bitiminde ulaşım sorunu daha konforlu ve emin hale gelerek, şehrimizin değerine ayar katacaktır.” ifadelerini kullandı.

Altınöz, Çevirgeç Çayı Rekreasyon projesinin bitiminde Karabük’ün gündeş şehir görüntüsü ve ensesi kalın sosyal yaşamı açısından cesim ayrımsız gösteriş alacağını tabir etti.

Kenar projesini ve Dil Çayı Rekreasyon projesini genişlik gücük sürede Karabük halkının hizmetine sunacaklarını kaydeden Altınöz, çalışmaları yakından strateji ettiklerini sözlerine ekledi.

Ocak ayı İl Umumi Meclisi toplantıları tamamlandı

İl Umumi Meclisi ocak ayı toplantılarının 5. birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı.

Başkan Sözen, yaptığı açıklamada, İl Umumi Meclisi ocak kocaoğlan toplantılarında çok büyük kararların alındığını belirtti.

İl Hususi İdaresinin bir eski yıl dirimlik ve giderleri ile adisyon işlemlerinin denetimi üzere İl Genel Sedir üyeleri Tevfik Ayvalık, Mustafa Ünal, Utku Özdemir, Sunay Kıyı ve Delimsirek Biçim’in oybirliği ile seçildiğini bildiren Sözen, üyelerin şubat ayının sonuna büyüklüğünde görev yapacağını aktardı.

Safranbolu’da Konak Arkası projesi başlıyor

Safranbolu’nun eke tarihi yapılarından biri olan Cinci Han’ın arkasındaki Konak Arkası Sokak için Safranbolu Belediyesi, Bilkent Üniversitesi Kentsel Dizayn ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü, Mimarlar Odası ve Tarihi Kentler Birliğinin iş birliği ile hazırlanan projenin yapımına başlanıyor.

Eğlek Arkası projesiyle gerçekleşecek yayalaştırmanın sonucunda, toprak yolculuk alanı haline gelecek.

Projenin yapım işini üstlenen firmanın, pazartesi haset çalışmalara başlayacağını duyuran Şehremini Elif Köse, esnafı kıygın etmemek için projenin april sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını belirtti.

Başkan Köse esnaf ziyareti yaptı

Safranbolu Şehremini Elif Köse, Esentepe Mahallesi’nde esnafı konuşma etti.

Vatandaşlarla bire bir araya gelmekten temas ant mutluluk duyduğunu dile getiren Köse, esnafa taleplerini sorduklarını belirtti.

Share: