Karabük’ten kısa gücük

Karabük’te “Eller ve Arsıulusal Koruma Kanunu” kapsamında ikamet fail göçmen, mülteci ve koşullu mültecilerin mesleksel gelişimlerini sağlayabilmek üzere 3 kamer süren kaynakçı, elektrikçi ve mobilyacı eğitimleri sona erdi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Mülteciler ve Sığınmacılarla Yardımlaşma Dayanışma ve Sübvansiyon Derneği (MSYD) arasında imzalanan protokol çerçevesinde hesaplı eğitimler böylelikle Sevecen Dizdar Meslek Yüksekokulunda merasim düzenlendi.

Başarı sertifikasının ikram edildiği etkinlikte, 15 katılımcının yapmış olduğu asar sergilendi.

Etkinliğe, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Yoldaş Çelik, KBÜ Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar, İŞKUR İl Müdürü Mustafa Çalış, Daim Terbiye Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gökhan Uğur, MSYD Umumi Heyet Başkanı Fazilet Ayçiçek, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç, MSYD Proje Müdürü Buruç Bembeyaz, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Safranbolu’da “Kilitsiz Küreksiz Hava Sinema Geceleri” etkinliği

UNESCO Dünya Bırakıt Kenti Safranbolu’da, 30 Ağustos Utku Bayramı kutlamaları kapsamında “Bariz Çekicilik Sinema Geceleri” etkinliği düzenlendi.

Safranbolu Belediyesince Leyla Dizdar Kültür Sarayı bahçesinde yapılan programda, “Kırmızı Pabuçlar ve 7 Cüceler” filmi izleyiciyle buluştu.

Etkinlik, bu akşam ezanı 20.30’da “Çanakkale Yolun Sonu” filmi gösterimiyle sona erecek.

Share: