Karaca yollarında kapsam

Kara yollarının yapım, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bunaltıcı gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün el durumu bültenine göre, Ankara Yer Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi tamir çalışması cihetiyle bu yönde muvasala çokluk kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Mağrip ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım-tamirat çalışması zımnında İstanbul yönü sıhhatli şerit trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında hizmet tamir çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak erişim Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında düzenlenen icraat dolayısıyla yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla komütatör trafiğine kapatıldı. Bu kesimde ulaşım belde yolundan devam ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde bakım, tamir ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt sathi şümul çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde el genişletme çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde yapım çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları önem taşıyor.

Share: