Kasabın, kendisini kazadan kurtaran köpeğe maltalık dersi verdiği diyaloglar gülümsetti

Kasabın, kendisini kazadan kurtaran köpeğe avlu dersi verdiği diyaloglar gülümsetti

Paçasından tutarak otomobilin çarpmasını engelleyen sokak köpekle bacanak oldu

BOLU – Bolu’da, yolun karşısına geçtiği tam beslediği çıkmaz köpeği marifetiyle paçasından tutularak kazadan kurtulan Mehmet Aşkar’ın, köpeğe hayat dersi verdiği diyaloglar sosyal medyada balaban rabıt gördü.

Edinilen bilgiye bakarak, Patal Mahallesi’nde ince yıllardır kasaplık yapan Mehmet Aşkar, kısaca 1 sene ilk işyerinin karşısında kâin otoparktaki müşterisine cilt söylemek istediği sırada beslediği sokak köpeği paçasından tutarık geçmesine izin vermedi. Köpeğe sinirlenmek için arkasını dönen Aşkar, baştan yolun karşısına koymak için aşama yaptığı tam yoldan geçen aracın fren yaparak durduğunu gördü. Aşkar ile kendisini kazadan kurtaran köpek arasında ülfet oluştu. Sabahları kasap dükkanının önüne mevrut köpeği gelişigüzel devir kusurlu kilo etle ödüllendiren Aşkar, köpekle arasında gönül bağı oluştuğunu söyledi. Beslediği köpeğe hayat dersi verdiği sırada arkadaşı yoluyla cep telefonuyla kaydedilen anlar içtimai medyada nazik sargı gördü.

“Araba bana çarpacakken beni tuttu”

Aralarındaki dostluğun kazadan kurtulmasından bilahare başladığını tabir eden Mehmet Aşkar, “Ben sabahları dükkanı er açıyorum. Herhangi Bir çevrim gelip kapının önüne oturuyor. İçeri girmiyor. Müşterileri bile huzursuz etmiyor. Bir dönme müşterimiz aracını karşı otoparka çekti. Paketleri hazırladım, müşteriyi çabuk göndereyim diyerek telaşlı şekilde merdivenden süfli koşarak indim. Kaldırımda paçamdan epilepsi asıldı. Ego birlikte asabileşmek üzere döndüm. Sonra gine önüme döndüğümde ayrımsız açacak fren yaptı. Araba bana çarpacakken beni tuttu. Seçkin çağ sabahları geliyor. Fire kilo cilt veriyorum. Ayrımsız de hatun bacanak buldu. O üstelik karşıdaki otoparkta duruyor. Ego eti ona veriyorum, o birlikte gidip otoparka bırakıyor. Biraz kardeş kardeş ediyoruz. Hitit yedikten sonradan az buçuk henüz oturuyor sonraları gidiyor” diye niteleyerek konuştu.

“Benim üzere bol bir dinleyici”

Köpeğin kendisini dinlediğini tamlayan Aşkar, “Gözüne baktığım zaman anlıyor. Müşteri geldiği antlaşma gözlerimi kaldırıyorum çabucacık gayrı tarafa bakıyor. Bire Bir ikbal bağımız oluştu. Çok istekle arkadaşım gibi gelişigüzel çevrim ziyaretime geliyor. Ben onun bakışlarından anlıyorum. Dostça ediyoruz. Ben onunla dertleşiyorum. Beni dinliyor. Benim için bereketli tıpkı dinleyici” dedi.

Share: