Kastamonu’da anaokulu öğrencileri şapka defilesi düzenledi

Kastamonu’nun Devrekani ilçesi anaokulu öğrencileri tarafından “lüks şapkalar” defilesi düzenlendi.

Hatice Alime Hüma Karı Anaokulu’nda eğitim bilimi gören 72 çocuk, aileleriyle karton ve atılan plastiklerden hazırladıkları şapkaları düzenledikleri giyim gösterisi ile katılımcıların beğenisine sundu.

Hatice Alime Hüma Hatun Anaokulu Müdürü Gülsüm Durak, AA muhabirine, etkinliği, çocukları ansız dönüşüm üstüne bilinçlendirmek için düzenlediklerini söyledi.

Etkinliğin çocukların arı güvenlerini dahi artırdığını tamlayan Durak, “Ekol-sülale hareket birliğini geliştirmeyi üstelik amaçladık. Çocuklarımız şapkalarını çok güzel sergiledi. Bizlerden desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Ahmet Ateşin’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan Görür’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinliği hazırlayan öğretmenlerden Fatma Korkmaz ise gabi dönüşüme dikkati kabul etmek istediklerini anlatarak, “Umarım amacına ulaşmıştır. Bu defilede şapkalarını sergileyen çocuklarımıza teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

Defileyi izleyen Kaymakamı Ateşli ise öğrencilerle dostça ederek, meslek yöneticilerinden vukuf aldı. Coşkun, programda emeği sabık sarıklı ve okul personeline teşekkürname etti.

Share: