Kastamonu’da foto tutkunları kış temalı işporta açtı

Kastamonu’üstelik foto tutkunları şita temalı işporta açtı.

Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) üyelerinin çektiği 39 fotoğrafın düz aldığı işporta, Ilbay Avni Çakır, Devrekani Belediye Reisi Engin Altıkulaç, Kastamonu Üniversitesi Güzelce Sanatlar ve Dizayn Fakültesi Dekanı Prof. Erol Yıldır’ın katılımıyla benzeri alışveriş merkezinde beğeniye sunuldu.

Ilbay Çakır, KASFOT’un pir işlemler ortaya çıkardığını söyledi.

Şairlerin ve yazarların onlarca kelimeler ile rapor ettiği şeyleri fotoğrafçıların aynı kareyle anlatabildiğini dile getiren Şarap, “Bu tür ışık kulüplerinin çalışması geleceğe yönelik, tarihî gelişimi göstermesi açısından çok adamakıllı bire bir rütbe sukut hem birlikte haddinden fazla degaje kitlelere ulaşarak ilimizi, bölgemizi, ülkemizi tanıtmada haddinden fazla balaban bir soy oluşturuyor.” dedi.

KASFOT Başkanı Suat Cumali Güngör ise derneği 11 Familya 2011’dahi kurduklarını, herhangi bir yıl sene dönümlerinde sergi hazırladıklarını söyledi.

Genellikle Kastamonu temalı sergiler yaptıklarını tamlayan Güngör, “Kastamonu’üstelik ‘tarım, koca, sonbahar’ demiştik şimdi de Kastamonu’dahi kış temalı sergi yaptık. Buradaki erek, hem üyelerimizin çalışmalarını afişe etmek hem da halkımıza şehrimizin güzelliklerini takdim etmek.” diye niteleyerek konuştu.

Güngör, 52 üyeli bir topluluk olduklarını anlatarak, ” İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa’da sergiler yaptık. Türkiye’bile artık tanındığımızı düşünüyoruz. İstiyorum kim Kastamonu’nun bu güzelliklerini ensiz dışına de taşıyalım. Bunların kâffesi imkan meselesi. Şayet bize destek olunursa elimizde yeteri kadar malzeme var. Hedefim aynı sonraki aşamada ev dışında işporta açmak.” ifadesini kullandı.

Vali Çakırdoğan ve beraberindekiler sergiyi gezerek hikmet aldı.

Sergi, ferda akşama büyüklüğünde gezilebilecek.

Share: