Kayapınar Belediyesi vasıtasıyla 213 kişiye evde hizmet hizmeti

Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi’ne tutkun Evde Bakım Birimi ekipleri, kişi ihtiyaçlarını bir tane başına karşılayamayan bakıma eksikli, buğulanmış, özürlü ve parasız vatandaşların yaşam kalitesini arttırabilmek üzere evde bakım hizmeti veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, toplamda 213 vatandaşın hareketli namına yararlandığı hizmet 7 esenlik teknikeri ve 7 temizlik personeli eliyle verilmektedir. İlçe sınırları içerisinde yardıma eksikli, yalnız bırakılan ve zat ihtiyaçlarını biricik başına karşılayamayan yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetleri devam ediyor. Yardıma kadın vatandaşların esenlik ve ev temizliği kadar ihtiyaçlarını gideren hizmet çerçevesinde pansuman, sonda, sili hizmet, psikolojik müşavirlik hizmeti, çamaşır yıkama ve kurutma ile güzellik salonu hizmetleri veriliyor.

Kayapınar’ın yaşanabilir, dosdoğru ve ulaşılabilir tıpkı kent olması için kısık say harcadıklarını anlatan Ilçebay ve Belediye Başkanvekili Arif Karaman, metin birey olmadan, dimdik cemiyet olmaz değerlendirmesinde bulundu. Karaman “Kayapınar’ı dosdoğru tıpkı site haline tebliğ etmek ve vatandaşlarımıza elan birinci sınıf aynı bakım verebilmek hesabına bilcümle sorunların çözümü üzere çalışıyoruz. Evde hizmet birimimiz ile gerekseme sahibi vatandaşlarımıza evlerinde bakım veriyoruz. İlçemizde canlı tekmil bireyleri armağan etmek bizim yer oylumlu görevimiz. 158 kişiye katışıksızlık, 42 kişiye sonda ve 13 kişiye dahi pansuman hizmeti veriyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: