Kayapınar’da çoluk çocuk ile kollar ekin ve sanatla ilgileniyor

Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi Ekin ve Içtimai İşleri Müdürlüğü, hars ve konferans merkezinde açtığı kurslar okkalı bent gördü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, cahillik merkezinde gençlere yönelik bağlama, erbane, gitar, tumturak, yay, canip flüt, piyano kursları ile kılık, uğraşı, piyes, bilgisayar, İngilizce ve diksiyon kursları, 10-14 gözyaşı arası çocuklara yönelik yerine dahi ilhak, gitar, piyano, erbane, yay ve kılık kursları kayran alıyor. Branşında deneyimli 10 sarıklı nezaretinde 520 öğrenciye haftada 7 aktarılma kurslar veriliyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başkanvekili Arif Karaman, eğitimi sadece akademik faaliyet olarak görmediklerini belirterek, çocukların sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini de desteklediklerini ifade etti. Karaman, “Şehremaneti yerine spora, eğitime, bilgiye ve bilime balaban ehemmiyet veriyoruz. Başarılarının henüz birlikte artması amacıyla yaz dönemi kursları ile gençlerimiz ve çocuklarımızın hanek ve hars ile bile ilgilenmelerine imkan sağlamaya devam ediyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: