Kaynak ve Maliye Bakanı Bitkisel, ABD’de ecnebi kaynak yatırımcılarıyla görüştü

NEW Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, New York’ta yabancı görüntü yatırımcıları ve uluslararası vezneci yöneticileriyle bir araya geldi.

Konfedere Uluslar (BM) 77. Genel Kurul toplantıları için ABD’dahi kâin Bitkisel, New York’taki temaslarına ait Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Yabancı görüntü yatırımcıları ve arsıulusal banka yöneticileriyle görüştüklerini belirten Nebati, “Devreye aldığımız akıbet icraat ile yatırım, istihsal, ihracat ve istihdamı merkezine kayran Türkiye Iktisat Modelimizi şümullü tıpkısı şekilde aktararak global ekonomideki sonuç bölüm gelişmeleri ve önümüzdeki döneme ilişkin öngörülerimizi paylaştık.” ifadesini kullandı.

Bitkisel, mazi bile Citibank Kamu Sektörü Toptan Başkanı Julie Monaco’yu, talebi üstüne Türkevi’nde ağırladıklarını dile getirerek, global iktisadi görünüm ve Türkiye’nin iktisadi yapısını konuştuklarını aktarmıştı.

Bakan Nebati, Japonya Başbakanı Kişida Fumio ve beraberindeki heyetle dahi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki heyetle aynı araya geldiklerini kaydetmişti.Share: