Kazançlı tatilin yeni adresi İstanbul ve çevresindeki oteller oldu

Enuygun.com’un akıbet 3 ay verilerine göre İstanbul’da Prens Adaları, Ağva ve Merzengûş ilçeleriyle şehrin çevresindeki Bolu, Yalova, Edirne ve Sapanca rotalarına arzu gelişigüzel güzeşte bölüm çoğalma gösteriyor.

Enuygun’dan yapılan açıklamaya bakarak, yaz mevsimiyle gelişigüzel cenup kıyılarındaki dinlence beldelerine murat arttı. bahis konusu artma cihetiyle İstanbul ve çevresindeki konaklama yerlerine talebin azalacağı öngörülüyordu.

Bu yaz resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi birçok kişiyi Merzengûş, Ağva, İstanbul Adaları, Bolu, Yalova, Edirne ve Sapanca gibi İstanbul süresince ve çevresinde konumlanmış destinasyonlarda tatil yapmaya yöneltti. Yolculuk Sitesi Enuygun’un verilerine bakarak son 3 ayda İstanbul’a yakın oteller özelindeki aramalar ortalama yüzde 20 oranında arttı.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Enuygun Otel Servisleri Müdürü Yiğit Kayar, Enuygun.com’un bu rotalar özelindeki verilerine bakarak Mercanköşk, Ağva ve Prens Adaları’nın genellikle çiftler eliyle hafta sonu tatilleri üzere tercih edilirken Sapanca, Yalova, Edirne ve Bolu gibi İstanbul çevresindeki destinasyonların ise neşeli aileler aracılığıyla maksimal 5 günlük tatiller amacıyla yeğleme edildiğine dikkati çekti.

Rota bazında artışlara bakıldığında alelhusus Prens Adaları’nın sıklıkla tercih edildiğini nâkil Kayar, “Bu bize dünya hars başkenti İstanbul’umuzun tarihi ve kültürel zenginliği dışında saf güzellikleriyle dahi keşfedilmeye başlandığını gösteriyor. Biz ise Enuygun.com olarak hep bu gezi fırsatlarını Türkiye’nin geçmiş ve tek yolculuk süper uygulaması altında toplamanın ve Türk turizmine değer katmanın doğruca gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul ve çevresindeki otellere istek sonbahara büyüklüğünde artacak”

Pay, İstanbul ve çevresindeki otellere arzu artışını değerlendirerek, İstanbul’a talebin yılın temas döneminde kısık olduğunu belirtti. Gelişmemiş tatiller amacıyla uygun tıpkı alternatif olmasıyla birlikte şehrin sıklıkla yeğleme edilmesinde 3 değişik etmen olduğuna belen fail Kayar, şunları aktardı:

“Bunlardan ilki şehrin koskocaman bire bir iş merkezi olması ve elverişsiz süresince hisse senedi seyahati yapması müstelzim çalışanların yollarının İstanbul ile kesişmesi. Tıpkı gayrı etken şehrin oylumlu bir kültürel değere ve çok sayıda gezilecek yere erbap olması. Mikro dışından ve ülkemizin ayrıksı şehirlerinden seyahat severlerin İstanbul’u ulaşmak amacıyla şehre gelmesi, İstanbul’un sıklıkla dilek edilmesini sağlıyor.

Son faktörse İstanbul’bile ateş parçası kişilerin güdük tatilleri amacıyla şehri ya birlikte çevresini tercih etmesi. Şöyle ki güneyde tatillerini yapmış kişiler site hayatına ufak tıpkı koyuverme isnat etmek amacıyla tıpkısı hafta sonu tatili beğenmek istediklerinde Ağva’daki tabiat otellerine, Adalar’daki bahir manzaralı otellere, Yalova’daki termal tesislere evet de Sapanca’daki bungalovlara gidiyorlar.

Bu üzere olaylar İstanbul ve çevresinin yaz sezonunda bile talep edilmesinin gerçek nedenleri. Bana sorarsanız İstanbul’a efdal irade bağ bozumu ortasına büyüklüğünde artacak ve sezonluk nedenlerden ötürü bağ bozumu bakımından azalacak fakat rica asla kamu namına bitmeyecek.”

Markadan yapılan açıklamaya bakarak, Enuygun’un sonuç 3 kamer verilerine göre İstanbul ve çevresindeki otellerde konaklamanın iki hayat amacıyla bir tane gecelik averaj ücreti 435 TL oluyor.

İstanbul ve çevresindeki otellerin averaj ve asgari fiyatlarına bakıldığında bu konaklama birimlerinin güneydeki tesislere bakarak elan akıllıca pahalı olduğu görülüyor. Seçkin bütçeye seslenme fail konuşu konaklama yerlerinin yanında İstanbul ve çevresindeki yerlerde dinlence yapmanın ayrımsız diğer avantajı ise ulaşım maliyetlerini azaltıyor olması. Hele gelişmemiş tatillerde yolculuk severler çevirici kiralama seçeneklerini değerlendirerek yahut özel araçları ile bu destinasyonlara ulaşım sağlıyor.

Bu senenin trendi bungalovlar oldu

Enuygun.com’un rota ve sepet tutarı verilerinin birlikte konaklama yerlerinin özelliklerine dayalı verileri birlikte dikkat çekiyor. Verilere göre yolculuk severler İstanbul ve çevresindeki bungalov otelleri sıklıkla yeğleme ediyor. Elan bakir tıpkısı konaklama konsepti olan bungalov evler, gezi severlere natür ile iç içe olma fırsatı dahi veriyor. söz konusu konaklama konseptine talebin yüksek olması yardımıyla bungalov oteller özelinde kalite ve çeşitliliğin mail dönemde çıktı artması bekleniyor.

Share: