Kedilerin çuval zarfında ölüm yolculuğu duygun vatandaşın dikkati yardımıyla kurtarıldı

Kedilerin çuval içre ahiret yolculuğu yolculuğu duygulu vatandaşın dikkati yardımıyla kurtarıldı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da aynı insan elindeki çuval ile otobüse bindi. Kediler, çığlıkları duyan duyarlı bire bir vatandaşın girişimleriyle kurtarıldı.

Diyarbakır’da esbak çevrim akşam ezanı saatlerinde evinin önündeki kedilerden rahatsız olan ayrımsız karı, evvel kedileri çuvala koydu peşi sıra belediye otobüsüne binerek uzak noktaya gitmeye başladı. Otobüsün içerisinde kedilerin acı sesini duyan tıpkısı hayvansever durumu fark edince ilk şahısla konuştu, ölüm yolcuğu olduğunu öğrenince elindeki torbayı çekip aldı. Gelişmemiş müddet sonradan reaksiyon düz zat otobüsten inerek uzaklaştı, duygulu vatandaş ise kedileri besledikten sonraları tabii ortamına bırakaraktı. O anları el telefonu kameralarına kaydeden Şilan Koyuncu, içtimai medyada paylaşınca duyarsız vatandaşa tepki gösterildi.

“O kadının adresine andıran hayvan bilimi koruma altına alınmalı”

Sokak hayvanlarını ahretlik ve tedavilerine apotr olan hayvansever Şilan Koyuncu, kedileri torbada görünce alışılmadık olduğunu söyledi. Koyuncu, “Mazi akşam otobüse bindim. Kediler o çuvaldan geçmek için yöntemince yalvarıyorlardı, çuvalın içerisine konulmuş kediler gördüm. Kadının yanına gittim, bozukluk ayrımsız koli içerisine değil birlikte bir çuvala koyduğunu sordum. Bakış bana ‘bunları çöle atacağını ve ölüme metrukiyet edeceğini, evinin çevresinde istemediğini’ söyledi. İlk ilkin çuvalı susmak üzere direndi, itişme oldu sonraları almayı başardım. Süratle ardından telefonu çıkartarak eşkalini sezdirmek üzere videoyu çekmeye başladım. Sonradan çuvalın ağzını açmaya çalıştım, kedileri ayrımsız kent içerisine bıraktım, havasızlıktan öleceklerdi. Ana ve yavruları içerisindeydi. Kadında elimden kaçıp gitti. Şoktaydım kedileri kurtarma derdindeydim. Mukteza yerlere şikayetlerimi yapacağım amacım o kadının adresini öğrenip oradaki hayvanları koruma altına kabul etmek.Share: