Kedilerin çuvallı ahiret yolculuğu yolculuğu duyarlı vatandaşın dikkati sayesinde kurtarıldı

Diyarbakır’da bir kişi elindeki çuval ile otobüse bindi. Kediler, çığlıkları duyan duygulu bire bir vatandaşın girişimleriyle kurtarıldı.

Diyarbakır’da geçmiş devir akşam ezanı saatlerinde evinin önündeki kedilerden huzursuz olan tıpkısı avrat, geçmiş kedileri çuvala koydu ardından şehremaneti otobüsüne binerek uzak noktaya gitmeye başladı. Otobüsün içerisinde kedilerin keder sesini duyan bire bir hayvansever durumu fark edince ilk şahısla konuştu, ahiret yolculuğu yolcuğu olduğunu öğrenince elindeki torbayı çekip aldı. Kısa müddet bilahare reaksiyon kayran koca otobüsten inerek uzaklaştı, duygun vatandaş ise kedileri besledikten bilahare katıksız ortamına bırakaraktı. O anları cep telefonu kameralarına kaydeden Şilan Koyuncu, toplumsal medyada paylaşınca duyarsız vatandaşa reaksiyon gösterildi.

“O kadının adresine andıran hayvanlar himaye altına alınmalı”

Çıkmaz hayvanlarını hizmetçi ve tedavilerine yardımcı olan hayvansever Şilan Koyuncu, kedileri torbada görünce yepyeni olduğunu söyledi. Koyuncu, “Cemaziyelevvel akşam otobüse bindim. Kediler o çuvaldan geçmek için resmen yalvarıyorlardı, çuvalın içerisine konulmuş kediler gördüm. Kadının yanına gittim, hastalık tıpkı koli içerisine değil de bire bir çuvala koyduğunu sordum. Boşluk bana ‘bunları çöle atacağını ve ölüme metrukiyet edeceğini, evinin çevresinde istemediğini’ söyledi. İlk özellikle çuvalı kesmek için direndi, itişme oldu sonraları almayı başardım. Alelacele arkası sıra telefonu çıkartarak eşkalini hissettirmek üzere videoyu çekmeye başladım. Sonradan çuvalın ağzını açmaya çalıştım, kedileri benzeri site içerisine bıraktım, havasızlıktan öleceklerdi. Anne ve yavruları içerisindeydi. Kadında elimden kaçıp gitti. Şoktaydım kedileri kurtarma derdindeydim. Mukteza yerlere şikayetlerimi yapacağım amacım o kadının adresini öğrenip oradaki hayvanları siper altına almak. – DİYARBAKIR

Share: