Keşan’dan gelişmemiş gelişmemiş

Keşan Belediyesi’nde “gelecek vizyonu” toplantısı yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Delimsirek ve proje ekipleri belediyede düzenlenen toplantıda aynı araya geldi.

Toplantıda Keşan’ın geleceğini şekillendirecek proje ve şehir aksiyon fikirleri konuşuldu.

Helvacıoğlu, otobüs terminalini musahabe etti

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni konuşma etti.

Helvacıoğlu, vatandaşlarla sohbet etti talepleri dinledi.

Otobüs terminalleri şehirlerin aynası olduğunu nâkil Helvacıoğlu, “Biz da Keşan Belediyesi yerine Keşan Şehirlerarası Otobüs Terminalimizde yaptığımız düzenlemeleri bu kapsamda çokça yetişkin buluyor ve çalışmalarımızı titizce yürütüyoruz. Asfalt zemini, otobüs peron ve taksi ile özel çevirici park düzenlemeleriyle esnafımızın ve yolcularımızın da beklentilerini alarak haddinden fazla sunturlu bir aksiyon ortaya çıkarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Keşan’üstelik yararsız konteynerleri temizleniyor

Keşan Belediyesi ekiplerince ilçedeki çöp konteynerleri yıkanıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Keşan’ın daha temiz tıpkı kent olması için ilçedeki sililik çalışmalarını itinayla sürdüğü belirtildi.

Gübür konteyneri yıkama ve dezenfekte aracının kesintisiz demeden şehrin birlik bölgelerinde çalışmalarına bitmeme ettiği tabir edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu çalışmamız sebebiyle çöp konteynerlerinin yerinde, acul ve hareketli tıpkı şekilde temizliğini yaparak, kaynak kirliliği ve alamet oluşumunu engellerken, aynı zamanda sürfe ve sinek oluşumunun dahi önüne önceki oluyoruz. Çöp konteyneri yıkama işlemlerimiz Kovanlık İşleri Müdürlüğümüz yoluyla belirlenen program çerçevesinde artarak bitmeme edecek.”

Share: