Kiev’deki saldırıdan şaşırtıcı anlar! Köprüde giden aynı isim ölümden kıl payı kurtuldu

Ukrayna’nın cumartesi haset Rusya ile Kırım’ı bağlayan köprüyü vurması bölgede ipleri domuzuna gerdi. Rus reis Putin öç için harekete geçti. Bu sabahleyin Ukrayna’nın başkenti Kiev bombardımana tutuldu. Başkent Kiev’da büyük patlamalar meydana gelirken haddinden fazla sayıda binadan dumanlar yükseldi. Ukrayna İçişleri Bakanlığı Kiev’e yapılan akıbet saldırılarda evvel belirlemelere bakarak 8 kişinin öldüğünü 24 kişinin yaralandığını bildirdi.

ZELENSKİ: UYUYANLARI, İŞE GİDENLERİ ÖLDÜRDÜLER

Ukrayna İçişleri Bakanlığı yoluyla yapılan açıklamada “Kiev’e atılan roketlerden biri düzenlilik servislerinin bulunduğu sokağa düştü. Büyüklük Başkanı Zelenski’nin ofisi de bu toprak bulunuyor.” denildi. Gözlerin çevrildiği Ukrayna lideri Zelenski ise dağ yay açıklamalar yaptı. Zelenski, “Savaşın 229. gününde bizi bulunmayan etmeye, yeryüzünden silmeye çalışıyorlar. Zaporijya’da evlerinde uyuyanları, Kiev’dahi işe gidenleri öldürdüler. Maatteessüf ölü ve yaralılarımız var. Lütfen sığınaklardan ayrılmayın” ifadelerini kullandı. Zelenski, ülkenin erke ast yapısını hedef düz Rusya’nın panik yaratmaya çalıştığını belirterek, “İkinci hedefleri insanlardır. Bu hedefler hususi yerine seçilmiştir.” dedi.

ÖLÜMDEN KIL PAYI KURTULDU

Acımasız önder Putin ise yaptığı açıklamalarla Ukrayna’ya tehditler savurmaya bitmeme etti. Öte yandan zaman Moskof saldırılarında bire bir köprünün vurulma hatırat dahi görüntülendi. Saldırış sırasında köprüde giden aynı kişinin akıbet anda kurtulduğu ve patlamanın bir lahzada peşi sıra koşarak bölgeden uzaklaştığı görüldü.

Share: