Kılıçdaroğlu: Elazığlıların oylarıyla seçilince Elazığ’a da aynı vekâlet vereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’bile partisinin kadro toplantısında gündeme ilişik oylumlu açıklamalarda bulundu.

“SUNMA SAKAMETLI MAZOTU ÇİFTÇİ KULLANACAK”

İktidara gelmeleri yerinde çiftçiye, vergisiz motorin vaadini dile getiren Kılıçdaroğlu, yüreklilik borcu faizlerinin birlikte silineceğini tabir ederek ” Türkiye’nin gelişigüzel tarafında dertler var hepimiz biliyoruz. Bu dertleri fasletmek yöntem kurumunun görevidir. Halkın seçtiği nüfuz gelecek ve sorunları çözecek. Yer büyük arzumuz bu sorunları çözmektir. Elazığlı çiftçinin haddinden fazla bahtiyar olmadığını, büyük sıkıntılar çektiğini biliyorum. Bilcümle çiftçilere verdiğim sözü buradaki çiftçiler ortamında verdim. Size mazotu yatlar hangi fiyattan kullanıyorsa, size mazotu ÖTV’siz ve KDV’siz vereceğiz. Sunma çakaralmaz mazotu bu ülkede dikici kullanacak.” dedi.

“KREDİ FAİZLERİNİ ‘TAK’ DİYE SİLECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne sâdır ifadeler:

“Sizin oylarınızla nüfuz olursak ayrımsız hafta zarfında çiftçinin, esnafın aldıkları kredilerin faizlerini tak diye niteleyerek sileceğiz. Faizle uğraş hakeza yapılır. Derdin mi var? Derdi fasletmek Bay Kemal’in görevi olacak. ‘Borçlarımı ödemekte zorlanıyorum’ diyenlerin oranı yüzde 77.3. SELIM Partililerde ise bu fehamet yüzdelik 70.1. MHP’li seçmenin yüzdelik 60.6’sı diyor. Tıpkısı vatandaş borcunu ödemekte zorlanıyorsa gıdadan kesiyorum demektir. Demincek biricik dertleri var Ekrem İmamoğlu. Zahir tamam yetkilerini elinden alırız diye uğraşıyorlar. Hakimi değiştiriyor, ukubet verecek bir bilgili getiriyorlar. Buradan o hakime sesleniyorum mahkeme kararı için yüz kiri tevessül etmek istemiyorsan hukukun üstünlüğüne bakarak karar vereceksin, sarayın talimatına göre değil.”

“ELAZIĞ’A BAKANLIK VERECEĞİM”

İktidara bu kadar destek veren, hep uray başkanlıklarını alan aynı erk, 20 yıldır Elazığ’a benzeri bakanlık vermedi. Sözümdür, Erkek Kemal’in sözüdür. Allah yıldız fehamet Elazığlıların üstelik oylarıyla nüfuz olduğumuzda Elazığ’a tıpkı vekillik vereceğim. Elazığlıyım, gençliğim burada geçti.”

Share: