Kılıçdaroğlu “Selahattin Demirtaş’ın göğsüne izzetinefis madalyası takacağım” pankartıyla foto çektirdi

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde kentin kâh noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekillerin henüz önceki kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişler ortada ” Diyarbakır, Kürdistan’ın bire bir parçasıdır, “Hangi eyvah ki Türkiye Azerbaycan’a arkalama ediyor” ve ” Selahattin Demirtaş’ın göğsüne izzetinefis madalyası takacağım” kadar cümlelerin bulunduğu afişler yer aldı.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise namına yönelik aksülamel amacıyla asılan bu afişlerle caka vererek sersemlik yarattı. Toplumsal iletişim araçları hesabından konuyla ilişik paylaşımda bulunan CHP lideri, “Erkek Eksiksizlik’in şehre ziyaretini ateşlemek amacıyla, rastgele yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde tek umursamam Saray provokasyonlarını; ancak zehir olan özdek şu ki, bu çakaralmaz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın alıngan kalplerinin hangi olacağını kimse düşünmüyor” dedi.

“BATSIN BU DİLİNİZ”

Kılıçdaroğlu, paylaşımının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Sizinle bizim aramızda benzeri ana ayırt var. Tığ vatanseveriz, siz ise rey için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler fikir için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!”

“BİZ BARIŞACAĞIZ”

Biz barışacağız. Vallahi bile billahi da barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız tığ bunu. Bize baht olacak göreceksiniz. İnadına cilt ile tırnak olmaya bitmeme edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına bütün beraber, hep beraber.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı:Share: