Kılıçdaroğlu ve Akşener, Buzağıları Besledi

Bilim: MAHİR BAĞIŞ – Müşteri: AZİZ METİN TURAN

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla düzenlenen ‘Rustik Kalkınmada Başşehir Modeli Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Şehremaneti eliyle köy işletmelerinde üretilen eğreti tohumlama sonrası doğan buzağıları benzen ile beslediler.

Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Kırıcı zaman Ankara’da ‘Rustik Kalkınmada Başşehir Modeli Buluşması’ düzenledi. Toplantıya, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener üstelik katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, toplantı öncesi Ankaralı seğmenlerin sergilediği lokal gösteriyi izledi.

Bati, toplantının başında yaptığı açık ayrımsız sunumla ‘Kırsal Kalkınmada Başkent Modeli’nin ayrıntılarını açıkladı. Dokunaklı, “Ankara’nın yapılaşması, bütün arazisinin yüzde 3’üne sıkıştırılmış durumda. Bu kentin yüzdelik 97’si halen boş. Bu gereksiz arazilerin yüzde 50’si tarıma uygun. İşte böyle aynı ortamda, Entegre Kırsal Kalkınma Modeli’ni hayata geçirdik. Zaman geldiğimiz noktada, Türkiye’nin evcil bazda yer şümullü rustik desteklerini sağlamanın nazik mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Buluşması öncesi CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, belediye desteğiyle ve suni tohumlama tarafından yetiştirilen buzağılara benzen içirdi, buzağılar hakkında hikmet aldı.

Kılıçdaroğlu, Akşener, Vahim, CHP ve İYİ Partili milletvekilleri, yer başkanları, tümen yöneticileri ve Ankaralı çiftçilerle gelişigüzel ajanda fotoğrafı çekildiler. Kılıçdaroğlu ve Akşener toplantı salonundan gelişigüzel ayrıldılar. Mağaza çıkışında çiftçilerin gösterişli ilgisi ile karşılaşan liderler yadigâr fotoğrafı çektirip, gelişmemiş sohbetler yaptılar.

Bir çiftçinin, “Köylünün çokça dertleri var” demesi üstüne Kılıçdaroğlu, “Dertler var biliyoruz. Elazığ’da, Erzurum’da, İzmir’bile anca, tümünü çözeceğiz. Biraz çıdam, az kaldı diyor Sayın Umumi Başkanım (Meral Akşener)” yanıtını verdi.

Son seçimlerde AKP’ye görüş verdiğini tamlayan ayrımsız maraba dahi Kılıçdaroğlu ile alay malay ışık çektirdi.

Share: