Kırklareli’nde “vergi” davasının tanıklarına kazanç öneri ettiği iddiasıyla 1 ibret tutuklandı

Kırklareli’nde rüşvet ve yöntemsizlik iddiaları dolayısıyla görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Şehremini Ender Bayram’in bile aralarında olduğu 3’ü tutuklu 12 kişinin yargılandığı davada, tanıkların ifadelerini değiştirmeleri yönünde rüşvet teklif ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Kırklareli 2. Bati Ukubet Mahkemesindeki duruşmada dinlenecek kâh tanıklara, ifadelerini değiştirmeleri yönünde Şenlik’in babası Y.S. ile E.V’nin alacak teklif ettikleri iddiasıyla Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Başsavcılık koordinesinde düzenlenen operasyonda Bayram’in babası Y.S. ile E.V. gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen şüphelilerden E.V. tutuklandı, Y.S. adli taharri amacıyla erkin bırakıldı.

“Vergi” suçlamasıyla 4 yıldan 12 yıla büyüklüğünde mahpushane istemiyle yargılanan mevkuf sanıklar bozuk Belediye Reisi Ender Neşe, Kırklareli İl Umumi Divan Üyesi ve CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Toplama T. ve esnaf Tolga Ö. ile 12 kişinin yargılanması bitmeme ediyor.

İddianameden

Kırklareli’nde İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in dahi aralarında olduğu 3’ü tutuklu 12 sanık için 4 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, Neşe’in kâh pres ve vatandaşların talepleri ile imara müteveccih belirleme edilen usulsüzlüklerin görmezden gelinmesi karşılığında rüşvet aldığı belirtiliyor.

Neşe’in imara muhalif olduğu belirleme edilen yapının yıkılmaması, yapım ruhsatı ve zindelik projesi için izin verilmesi kabil talepler karşılığında rüşvet istediği tamlanan iddianamede, vatandaşların beldedeki hırdavatçı Miğfer Ö’nün dükkanına olan uray borcunun kapatılması ve Çokluk T’nin dükkanından bile bilgisayar alınarak belediyeye dürü yapılması, iddialar beyninde vadi alıyor.

Share: