Kırklareli’nden gücük gücük

Kırklareli Valisi Birol Ekici, meslek ziyaretlerinde bulundu.

Vali Ekici, İmam Hatip Ortaokulu ile Gönüllü Kasapoğlu Ortaokulunu konuşma yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan’dan vukuf aldı.

Daha bilahare öğrenci ve öğretmenlerle kardeşçe eden Ekici, umu ve sıkıntıları dahi dinledi.

Umreci tedarik eğitimi

Kırklareli’nde umreci tedbir eğitimi başladı.

Kırklareli Müftülüğünce Sungurbey Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde, umreye gidecek vatandaşlara mübarek topraklarda yapacakları ibadetler anlatıldı.

Müftü Yusuf Eviş, toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla umreye gidecek vatandaşlara ziyaretlerinin esaslı olmasını arzu etti.

Eğitimin 2 bölüm süreceğini dile getiren Eviş, Mekke ve Medine’da umre yapacak vatandaşların oylumlu görev ve sorumlulukları olduğunu kaydetti.

Eviş, herkesin kutsi toprakları görmesini diledi.

Elektrik kesintisi

Demirköy’da 5 köy ve aynı mahallede canlılık kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım ve tamir çalışmaları kapsamında ilçenin Kullanılmamış Mahallesi ile ilçeye merbut Hamdibey, Yeşilce, Karacadağ, Yiğitbaşı ve Boztaş köylerine 21 Ilkgüz Çarşamba günü bire bir müddet erke verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler 09.00-17.00 saatlerinde uygulanacak.

Yaya geçitleri yenileniyor

Demirköy Belediyesi eğreti geçitlerini yeniliyor.

Belediye Başkanı Recep Aktarılma, yaptığı yazılı açıklamada, ilçedeki bulaşıcı geçitlerinde cızık yenileme çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Çalışmaların acul bire bir şekilde sürdüğünü nâkil Dolaşma, ekiplerin alelhusus meslek önlerindeki geçitler başta tevessül etmek üzere eksiksiz geçitleri yenileyeceğini aktardı.

Çağ, vatandaşların yolun karşısına geçe geçici geçitlerini kullanmalarını, komütatör sürücülerinin birlikte geçitlerde muntazır vatandaşlara defa vermelerini istedi.

Share: