Kırşehir olgun | MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Saf: “Cesurca üretime bindi verenleri kutluyoruz”

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Başkanı Ömer Ulu Öz, OSB bölgesi Anadolu Istihsal ve Envestisman programı içerisinde yatırımcı ziyaretleri yapıyor.

MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Şanlı Halis, doğrama imalat alanı kendisine planlanan yapım alanını müzakere ederek hisse senedi insanı Musa Polat ile görüştü. Alıngan dönemlerde cesurca üretim ve istihdama destek vermenin şanlı olduğunu nâkil Sili, “Majör olan gelişim insanlarının bu dönemlerde ülkesi üzere taşın altına elini koyabilmesidir. Bu minvalde OSB’de icraat tay tay arabası girişimini ve desteğini canı içten ölçüm ve kutlama ediyor, kuracağı fabrikanın üretim ve istihdama yardım sunmasını ve rabbimden bol artımlı kazançlar nasip etmesini dilek ediyorum” dedi.

Türkiye’nin tek reçetesinin üretim olduğunu rapor fail Günahsız, “Her devir dediğimiz üzere ülkemizin tek bire bir reçetesi var o dahi üretim. Bunu yaparken üstelik yerli hammaddenin işlenmesi ile gerçekleşen ihracatın lezzeti değişik ayrı. Ülkemiz, ithalata dayalı ihracatı de azaltıp yerel hammadde ile ihracata yönelmeli . Sonunda yeni imalat alanları sahaları açılıp üretim ve istihdam alanı daha de gelişecektir. Ülkemiz ikinci çeyrekte de 7,6 büyüyerek hem ihracat hemde istihsal becerisini sürdürmüştür. Böylecene Çin’in yüzdelik 0,4, ABD’nin yüzde 1,7, İngiltere’nin yüzdelik 2,9, Avro Bölgesinin ise yüzdelik 3,9 büyüdüğü bu dönemde ülkemiz, G20’dahi 2’nci sırada saha alarak küresel iktisat içerisinde gene zait ayrışmıştır. Global iktisat, Rusya- Ukrayna Savaşı’yla kilolu ayrımsız sarsıntı yaşadığı yılın ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinin yüzde 7,6 oranında büyüme kaydetmiş olmasını az çok değerli buluyoruz. Bu bağlamda Türkiye ekonomisinde fazlalık büyüme sürecinin önümüzdeki dönemde birlikte süreceğini ve OECD, Dünya Bankası ve IMF kabilinden kuruluşların ülkemize müteveccih büyüme beklentilerini yukarı yönde onarmak zorunda kalacaklarını oranlama ediyoruz” şeklinde konuştu. – KIRŞEHİR

Share: