Kırşehir’de 35. Ahilik Haftası kutlamalarına esnaf davul zurna ile çağırma edildi

Kırşehir’de davul zurna eşliğinde mülakat edilen esnaf, 35. Cömertlik Haftası kutlamalarına çağırıldı.

Kırşehir merkezli 12-18 Eylül’de kül illerde kutlanacak 35. Ahilik Haftası öncesinde Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Tecim İl Müdürü Mahmut Alternatif, Şehremaneti Komutan Yardımcısı Nuri Araz ile bakış başkanlarından oluşan yıldız bilimi, Ahilik kaftanlarını giyerek, davul ve zurna ile kentteki esnafı gezdi.

Ahi helvası, Türk bayrağı ve kolonya armağan edilen Ankara, Terme, Lise ve Atatürk caddelerindeki esnaf, kutlamalara çağrıldı.

Öztürk, ziyaretlerin peşi sıra Cömert Evran Külliyesi’nde yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde Cömertlik Haftası kutlamaları birer aktarılma kutlanıyor amma Kırşehir Ahiliğin merkezi olduğu için kutlamalar ayrımsız hafta sürecek ve meşgul yoğun geçecek. Cömertlik Haftası Kırşehir’in meselesidir, bilcümle esnafı ve halkı nida ediyoruz, herkesin sahiplenmesi gerekiyor. Gelişigüzel geçen sene bizler çıtamızı artırıyoruz.” dedi.

Ilinek ise haftanın Kırşehir ve cemi ülkedeki esnafa hayırlar getirmesini diledi.

Seçenek de Cömertlik Haftası’nda esnaftan dükkanlarına Türk bayrakları asmalarını isteyerek, “Bu yıl ilk kez karı girişim kooperatiflerini kente nida ettik. Kurnaz Umumi Komutanlığınca takım gösterisi, mehter bölüğü konseri ve helikopter gösterisi yapılacak.” diyerek konuştu.Share: