Kısa Kayaç Tırmanış İl Şampiyonası yapıldı

Trabzon Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Tırmanış Boulder (Güdük kayaç) İl Şampiyonası gerçekleştirildi.

Yomra Cimnastik Salonu’nda planlı Trabzon Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Tırmanış Boulder (Bodur kaya) İl Şampiyonası, 47 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

İlk olarak Küçükler A-B-C-D-E Kadınlar-Rical kategorileri ile başlayan yarışlar, öğleden sonradan Çoluk Çocuk ve Erkân kategorilerinde bitmeme etti. Sporcular birbirinden takatli 8 rotayı kendilerine tanınan bir saatlik müddet içerisinde ve seçme rota amacıyla 5 tecrübe hakkını kullanarak tamamlamaya çalıştı. Yarış sonunda dereceye girenlere ödüllerini TDF Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar ve TDF Hakemleri arz etti.

Spor Tırmanış Boulder(Kısa Kaya) İl Şampiyonası karşı mütekellim Trabzon Cahillik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu “Karadeniz Bölgesi dağcılık, tırmanış, doğa sporları üstüne haddinden fazla deli dolu aynı coğrafya. Trabzon’de böylesine pir duvarın olması, tırmanış alanına bandaj duyan sporcuları doldurmak amacıyla haddinden fazla büyük okazyon. İşte gerçekleştirdiğimiz devlet şampiyonası ile ilimizdeki genç sporcuları keşfetmeyi ve şampiyonlar çıkarmayı hedefliyoruz. Spor Tırmanış branşının üç ayrı disiplininde birlikte birçok başarılara imza atan ve ülkemizi yurt dışında hile eden sporcularımız var. Eminim kim yıpranmamış şampiyonlar bile Trabzon’dan çıkacak” dedi. – TRABZON

Share: