Kişmiri yollarında nitelik

Esmer yollarının yapım, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kısık gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kez durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle her dolaşma 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, erişim diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sağlıklı abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim farklı şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde bakım ve tamirat çalışmaları nedeniyle Ankara istikametinde ulaşım kontrollü bitmeme ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı yapım çalışmaları cihetiyle 15.15-16.15 saatlerinde muvasala kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki yapım çalışması zımnında erişim mukassem yolun tıpkısı bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) farklı seviyeli uç çalışmaları nedeniyle muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi şümul yapım çalışmaları sebebiyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde köprü hizmet ve tamirat çalışmaları yapılacak. Bu nedenle nöbet trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergah yerine Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik apışlık aplikasyon çalışması zımnında saat 18.00’e büyüklüğünde posta güdük kesiksiz aralıklarla trafiğe kapatılarak, muvasala tek şeritten kontrollü devam edecek.

Share: