Korktuğu başına geldi, 138. covid testi zait çıktı

Korktuğu başına geldi, 138. covid testi pozitif imdi

138. testinde koronaya yakalandı

SAMSUN – Türkiye’birlikte genişlik haddinden fazla güneş tacı testi yaptıran dirilik olduğu durum edilen 62 yaşındaki Kaşif Sevinç’in 138’inci güneş tacı testi zait çıktı. Neşe, “O büyüklüğünde test yaptırdım. Böylecene ben üstelik bu virüse yakalandım” dedi.

Korona virüs salgının art düzem kaçınmak ve kaygıya nöbet açtığı kişilerden biri olan esnaf Kaşif Alay, 138 test sayısıyla Türkiye’birlikte arz aşkın Covid testi olan vatandaş olduğu hesap pusulası ediliyor. Pandemi başladığı yıldan günümüze büyüklüğünde ‘acaba güneş tacı mıyım’ endişesinden dünya Sevinç, 138 nöbet Covid testi oldu. en üst yaptırdığı sınav sonucu artı çıkan Bayram’in korktuğu başına geldi. Şu asıl büyüklüğünde koronaya cebin cümle 8 doz aşılama olan Kaşif Neşe’in hastalığı hafif atlattığı öğrenildi.

“Çokça korkuyordum ama korktuğum kabilinden değilmiş”

Virüse yakalanmasının üzerinden 4 dönme geçtiğini tamlayan Kaşif Neşe, “O büyüklüğünde test yaptırdım. Sonunda ego dahi bu virüse yakalandı. Haddinden Fazla şükür belli belirsiz atlatıyorum. Maskemi katiyen çıkarmıyordum. Çocuklarıma, torunlarıma dahi yanaşmıyordum. Hanımım güneş tacı virüse yakalandı. Ondan bana bulaştı. Ego yeniden dikkatliydim. Şu zaman durumun ongun. 4 dolaşma oldu. Haddinden Fazla korkuyordum amma korktuğum kabil değilmiş. Benzeri dolaşma ortamında Merzifon’dahi, Çorum’dahi ve Samsun’birlikte test verdim. 1 periyot içerisinde 3 posta sınav vermiş oldum” diye niteleyerek konuştu.

“Aşının etkinliğini, koruduğunu gösteren dünyada tek hadise”

Hastanın kontrollerini özne Ciğer Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Fehamet Özkaya, “Pandeminin esasen beri takip ettiğimiz ve bugüne büyüklüğünde ne olacak diye beklediğimiz aynı hastamız vardı. Aşının etkinliğini, koruyuculuğunun bence şu an dünyadaki klinik çalışmalardan mavera vaka üzerinden gezmek icabında gösteren tek fenomen diyebiliriz. Hastamız 60 yaşın üstünde tıpkısı erkekti. Kendisi tıpkısı KOAH hastasıydı. Covid’e yakalanmaktan korktuğu üzere ahenktar test veren bire bir hastaydı. Pandeminin başından bugüne kadar 138 kat sınav vermiş” şeklinde konuştu.

“Aşılardan sonra antikorları arttı”

Vakayı aşının koruduğunu belirten Özkaya, “Temel ilginç olan görüngü şu: Hastamız 29 Mart 2021’da ilk aşısını Sinovac oluyor ve o zamana büyüklüğünde yekpare testleri aksi çıkıyor. 26 Nisan 2021’birlikte ikinci aşısını dahi Sinovac oldu, tekrar o zamanda cümle testleri negatif bundan sonra. Hastamızın 2 Sinovac aşısından sonra antikoru şappadak arttı ve aşıya çetin bağışıklık kazandı. İlk vurulduğu aşıdan kestirmece 1,5 kamer bilahare antikoru vahim anlamda arttı ve bağışıklık kazanmaya başladı. Devamında Biontech aşılarıyla aşılamasını tamamladı. Bugüne kadar 138 test vermiş olan hastamızın 137. testi negatifle sonuçlanmış, 138. testi iste pozitifle sonuçlanmıştır. Bu haddizatında hikâye bazında düşünülürse aşıların çok sayıda vakalar üzerinde çalışılmasından mavera ferdî anlamda tınlamalı adına PCR testide verdiği üzere şu anda hastalığının hafif geçmesini sağlamıştır. Tümce bu virüsle karşılaşacak ama aşıyla korunabileceğimizi söylüyoruz. Bu vakayı bile aşının koruduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Share: