KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TUTUKLAMA

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün sanki bakir yer imamı olan Mustafa K.?nın dahi aralarında bulunduğu 13 karanlık tutuklandı.

Güven Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün finansal yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş anlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında düz aldığı tayin edilen 65 çirkin gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği afiyet kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin ardından 45’i ise atıf edildiği Barış Ceza Hakimliği’nce adli arama ve güçlükle dışına çıkış yasağı konuşarak erkin bırakıldı. Kütahya’bile örgütün sanki bakir devlet imamı olduğu belirtilen Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Gönül D., Zülfiye K., İlker Y., Son Teşrin Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Yıldız P., Ali Bilgi B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 sayı bilezik, 1 zer bileklik ve haddinden fazla sayıda cep telefonu ile elektronik beyin ele geçirilmişti. Anket sürüyor.

Share: