Manisa’da traktör uçuruma yuvarlandı: 1 ölü, 1 dertli

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybettiği traktör kısaca 100 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada güdücü yaşamını yitirirken eşi ise kırıcı yaralandı. Selen alınamayan kazazedelere çocukları ve mahalleli kısaca 2 saatlik aramalar sonucunda ulaştı.

Kaza, mazi saat 22.30 sıralarında Dağhacıyusuf Mahallesi Beşdere mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, eşi Aynur Baydemir (50) ile alay malay tarlada çalıştıktan sonradan dönüşe geçen Yaşar Baydemir’in (53) kullandığı 60 DP 617 plakalı traktör, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 100 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Kazazedelere 2 saat sonradan ulaşıldı

3 bala sahibi çifti evlerine dönmeyince meraklanan çocukları, esas ve babalarını yoklamak için mahalle sakinleri ile alay malay kullanmış olabilecekleri defa güzergahında aramaya başladı. Kestirmece 2 saat süren aramaların arkası sıra dertli kadının ah vah seslerini duyan çocukları ve mahalleli kazazedelere ulaştı. İhbar üzerine adrese gelen afiyet ekiplerince yapılan kontrollerde Yaşar Baydemir’in yaşamını yitirdiği belirlenirken, tehlikeli dertli eşi Aynur Baydemir ise ambulansa alınarak Alaşehir Mehabet Hastanesine kaldırıldı. Yaralının hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Olayla ilgilendiren jandarma tarafından anket başlatıldı. – MANİSAShare: