Mardin’de turistlerin yavaş ilgisi ile 100 tonluk sabun satışı yapıldı

Mardin’in angın sabun ve kolonyaları bu yılda evcil ve yabancı turistlerin vahim ilgisini gördü. 100 titrem sabun satışı yapıldı.

Mardin ünlü Bıttım sabunu bu yılda turistlerin yoğu ilgisini gördü. Sabun türlerine gösterilen tehlikeli murat Mardin kolonyasına üstelik yansıdı. Yaklaşık kendisine 100 ton sabun satışı yaptıklarını belirten Zr kozmetik pres sahibi Abdullah Rüşvet, bu sene averaj yerine sabunda 100 tona andıran eş gerçekleştirdiklerini söyledi.

Mardin’e mevrut yabancı ve yerli herhangi bir kesimin ayrımsız talebi olduğunu belirten Rüşvet, “Bundan Sonra insanlar sabun kadar kolonyaları birlikte Mardin’le bütünleştirdi. Mardin’e gelip kolonya almadan dönen tıpkı seyyah görmedik. Buna vabeste adına taleplerimiz haddinden fazla fazla oldu. Hedefimizin üzerinde ayrımsız satışa erbap olduk” şeklinde konuştu.

Rüşvet, turistlerin vahim ilgisinden muhit beklentilerinin üstünde komutan yaptıklarını tabir ederek, “Turistlerimizde ürünlerimizin kalitesinden ortalık çokça memnun kaldılar. Alelhusus Mardin’e has Bıttım ve Menengiç sabununa demet çıktı oldu. Antrparantez eşek sütü sabunu bile büyük dilek gördü. Saç bakımında kebir bir yere cemaat olduğu üzere Bıttım sabunu özge sabunlara bakarak henüz yöre planda oldu diyebilirim. Bu sene sayı farkı namına sabunda 100 tona andıran bey gerçekleştirdik. Mardin’e mevrut yabancı veya domestik rastgele kesimin bire bir talebi olduğunu belirtebilirim” diye niteleyerek konuştu.

“Hem perişan alanında hem de küresel mir olarak şişman ayrımsız as yaptık” diyen Arpa, “Ortalama namına çabucak Mardin kolonyasında 150 bin koca gerçekleştirdik ve bu genişlik bizi süfli çokça sevindirdi. Hem Mardin hem dahi biz bu satışlardan bahtiyarlık duyduk. Gelecek yıl hedefimiz daha büyük satışların olmasıdır. Mardin kolonyası yani Bıttım, zafran ve nergis kokusu ve öz kimyagerlerimizle yaptığımız Çıtlık kolonyası ayrımsız Mardin kolonyası üzere umu görüyor. Önümüzde kim sene farklı çeşit ve kokularla halkımızın karşısında olacağız” şeklinde konuştu. – MARDİN

Share: