Mardin’in angın sabunu turistlerden rabıta gördü: 100 titrem sabun satışı yapıldı

Mardin’in ünlü sabunu turistlerden bağ gördü: 100 ton sabun satışı yapıldı

MARDİN – Mardin’in meşhur sabun ve kolonyaları bu yılda yerel ve yabancı turistlerin sakil ilgisini gördü. 100 ton sabun satışı yapıldı.

Mardin ünlü Bıttım sabunu bu yılda turistlerin yoğu ilgisini gördü. Sabun türlerine gösterilen çetin temenni Mardin kolonyasına üstelik yansıdı. Kestirmece adına 100 titrem sabun satışı yaptıklarını tamlayan Zr kozmetik pres sahibi Abdullah Arpa, bu yıl ortalama olarak sabunda 100 tona andıran as gerçekleştirdiklerini söyledi.

Mardin’e mevrut ecnebi ve yerel seçkin kesimin bir talebi olduğunu belirten Rüşvet, “Bundan Sonra insanlar sabun kabilinden kolonyaları bile Mardin’le bütünleştirdi. Mardin’e gelip kolonya almadan dönen bire bir turist görmedik. Buna sadık yerine taleplerimiz çokça çok oldu. Hedefimizin üstünde tıpkısı satışa eş olduk” şeklinde konuştu.

Arpa, turistlerin ağırbaşlı ilgisinden etraf beklentilerinin üstünde koca yaptıklarını tabir ederek, “Turistlerimizde ürünlerimizin kalitesinden dünya çokça mutlu kaldılar. Alelhusus Mardin’e has Bıttım ve Çitlembik sabununa demet bundan sonra oldu. Ayrıca karakaçan sütü sabunu de nazik ikbal gördü. Saç bakımında makro bir yere eş olduğu için Bıttım sabunu gayrı sabunlara gereğince henüz yöre planda oldu diyebilirim. Bu yıl averaj namına sabunda 100 tona andıran koca gerçekleştirdik. Mardin’e mevrut ecnebi veya evcil gelişigüzel kesimin bir talebi olduğunu belirtebilirim” diye niteleyerek konuştu.

“Hem perakende alanında hem dahi küresel bey namına büyük bire bir satma yaptık” diyen Rüşvet, “Sayı Farkı kendisine yalnız Mardin kolonyasında 150 bin bey gerçekleştirdik ve bu format bizi pespaye çokça sevindirdi. Hem Mardin hem birlikte tığ bu satışlardan mutluluk duyduk. Ati yıl hedefimiz elan büyük satışların olmasıdır. Mardin kolonyası yani Bıttım, safran ve nergis kokusu ve öz kimyagerlerimizle yaptığımız Menengiç kolonyası benzeri Mardin kolonyası üzere ikbal görüyor. Önümüzde ki sene ayrımlı tür ve kokularla halkımızın karşısında olacağız” şeklinde konuştu.

Share: