Marmara’nın batısı üzere ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nin batısı için kuvvetli yağmur uyarısı yaptı. MGM İstanbul Nahiye Oranlama ve Erken Uyartı Merkezi’nce yapılan açıklamada, öğleden sonraları Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel kendisine akva sağanak ve asuman curcunalı boğanak beklendiği bildirildi.

“DİKKATLİ VE TEBDİRLİ OLUNMASI İSTENDİ”

Açıklamada anide dominant, taşkın, yıldırım, yerel kırcı yağışı, yağmur çabucak akva rüzgar ve hortum mekanizma riski gibi olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olunması gerektiği belirtildi.

5 GÜNCE ÇEKICILIK DURUM RAPORU BILE YAYINLANDI

Hava Bilgisi’nin 5 günlük hava raporu tahmin haritasına göre yurdun batısı yarından itibaren yağışlı albeni sisteminin etkisi altına girecek. İstanbul’da ferda başlayacak sağanak yağış cumartesi gününe kadar etkisini sürdürecek.

ŞEN: SICAKLIKTA DEĞİŞİKLİK YOK

Hava Bilgisi uzmanı Prof. Dr. Orhan Abat birlikte sosyal iletişim araçları hesabından yağışla ilişik paylaşımda bulundu. Abat, “Zaman meridyen düzlemi saatlerinden itibaren Marmara’da yağmur var. imdi cenup ve batısında görülecek. İstanbul’da belli belirsiz kendisine görülebilir. Marmara’da faal yağış çarşamba ve perşembe günü… Sıcaklıkta farklılık bulunmayan” ifadelerini kullandı.

İLLERE GÖRE ÇEKICILIK DURUMU

Bazı illerde muhtemel gelgel durumuyla günün yer efdal sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Beş Altı bulutlanmış ve belirtik, öğleden bilahare parçalı bulutlu 36

İstanbul: Modüler zamanla düz meydan haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinde yerli bora ve asuman ses boğanak yağışlı 32

İzmir: Az bulutlu ve belirgin, öğleden sonra parçalı bulutlanmış 32

Adana: Modüler kayran düz çokça bulutlu, yıldız ve doğu ilçeleri yerli boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı 34

Antalya: Bir Iki bulutlanmış ve degaje 31

Samsun: Az bulutlu ve belirtik, öğleden sonradan parçalı bulutlu 30

Trabzon: Modüler bulutlu 29

Erzurum: Parçalı bulutlanmış 28

Diyarbakır: Beş Altı bulutlanmış ve vazıh 39Share: