Martir hoca Necmettin Yılmaz görev yaptığı okulda anıldı

Martir sarıklı Necmettin Yılmayan görev yaptığı okulda anıldı

ŞANLIURFA Görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’üstelik PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonradan katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmayan, fariza yaptığı okulda gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Siverek Jandarma Komutanı Mustafa Deniz ve birlikte kim askerler, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü dolayısıyla Şehit Necmettin Yılmaz okulunu görüşme ederek, mektepli ve öğretmenlere mütenevvi hediyeler verdi. Okulda fariza yapan tam öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan askerler, öğretmenlere gül, öğrencilere birlikte muhtelif hediyeler verdi. Peşi Sıra ise Siverek’i İl Ika Derneği ve Fırat Gezginler Kulübü üyeleri 2017 yılında PKK terör örgütü eliyle şehit edilen, martir hoca Necmettin Yılmayan’ın isminin verildiği okulu ziyaret ederek, burada görev işleyen öğretmenlere karanfiller dağıttı, öğretmenler gününü kutladı.

Sivil-Der Başkanı Ayhan Rençper,” Bizin amacıyla bu okulun çokça mazmun ve önemi var. Martir olan Necmettin Yılmaz hocamızın adının verildiği okuldur bu ve bizde, bu özel günde burada görev eden öğretmenlerimizi görmek istedik. Buradan kül öğretmenlerimizin öğretmenler gününü de kutuluyorum” dedi

Ziyaretlerde askerler, dernek ve kulüp üyeleri Necmit Yılmaz’ı de anarak, dua etti.

Share: