MASKİ’de müstacel nitelik tatbikatı

Manisa Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi (MASKİ) Umumi Müdürlüğü, Salihli Atıksu Arıtma Tesisi’nde birleştirme edilen tatbikatla, personelin hareket ve yangın durumundan etkilenmesi halinde yapması müstelzim müdahaleleri uygulamaya döktü.

Manisa genelinde sorunsuz bire bir enfrastrüktür amacıyla çalışmalarını sürdüren, bu hizmetleri yaparken hareket güvenliği ve iştirakçi sağlığına birlikte iri önem veren MASKİ Genel Müdürlüğü, gelişigüzel kalem iş sahasında meydana gelebilecek kaymakamlık ve afetlere karşı mücehhez olunması üzere yürüttüğü hisse senedi güvenliğinin sağlanması çalışmalarını sürdürüyor. Çalışanların risklerden korunması amacıyla sunulan türlü eğitimler sonrasında MASKİ, nazari bilgilerin uygulamaya dökülmesi üzere ayrımsız manevra düzenledi. Salihli Atıksu Arıtma Tesisi’nde gerçekleştirilen ve MASKİ Genel Müdürlüğü Bindi Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Idarehane Müdürlüğünce birleştirme edilen tatbikata, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Esenlik İşleri Dairesi Başkanlığı de bindi verdi. İSG Uzmanı Ruhan Bayraktar aracılığıyla uygulama ettirilen senaryo gereği, yönetmelikte vadi alan acil genişlik sönüm ve tahliye planı uygulandı.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Deruni “Personellerimizin olabilecek ilçe riskine alın bu kadar durumlarda bilinçli şekilde akıntı edebilmeleri hesabına eğitim ve icraat yapmaya devam ediyoruz. Kişisel apotr donanımların kullanılmasından, hırs anlarında sergilenmesi müstelzim davranışlara büyüklüğünde lazım umum bilgileri aktardığımız personelimiz, eğitimlerde öğrendiklerini bugün kılgı ettiler. Eğitimleri veriyoruz amma inşallah bunlar uygulanmaz ancak mevcut risklere cebin birlikte bu bilinçle hareket etmeye aylamak zorundayız” dedi. – MANİSA

Share: