Mehmet Yüzüak Ölümden Döndü! “erken Engelleme ile Hayata Tutundum”

Magazinsortie.com’un özel haberine bakarak; geçmiş şeb 02.00 civarında işkembe kanaması geçirerek ivedi olarak hastaneye kaldırılan güfteci Mehmet Yüzüak’ın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Adlı söz yazarına soluk kaybı yüzünden önceki dönme 2 husye gelmek amacıyla toplamda 6 husye zaman takviyesi yapıldığı öğrenildi.

Dişleri amacıyla aldığı antibiyotikler Mehmet Yüzüak’ı zehirlemiş. 1 kutu içmesi gerekirken 6 kutu kullandığı için midesinde ki arabozan damarlarını patlatmış. Olcay Ünal Sert’e mütekellim Mehmet Yüzüak, “Bire Bir henüz antibiyotik alıpta ordubozan damarlarım patlarsa, ciğerlerim iflas edermiş. Zaman MR’a girdim. Kullanılmamış kullanılmamış kendime geldim.” dedi. Yüzüak; “İnsanın ayağında ki varislere eş damarlar, midenin içre da olurmuş. Midede ki varislari bloke etmek üzere ‘bant’ denilen 5 sunum protez kap ile kapattılar. Ömrümün sonuna kadar bunlarla gelişigüzel yaşayacağım. Eğer kim ambulans çağırdıktan sonra; ‘kapıyı celi bırakmasan, çoktan ölmüştün’ dedi etibba. Sonrasında ego bayılmışım, er müdahale ile hayata tutundum’ dedi.

Mehmet Yüzüak’ı hastanede artist arkadaşı Seda Bütün bekâr bırakmadı.

Mehmet Yüzüak kimdir?

1950 Kahramanmaraş doğumlu olan Mehmet Yüzüak; ‘Kemancı’, ‘Sevda Yolu’, ‘Şarkıların Kaderi’, ‘Yüz Karası’, ‘Sevgilim Var İzmirli’, ‘Biride Ayrımsız Binide Aynı’, ‘Tıpkı Tansık Allahım’, ‘Hasret Pınarı’, ‘Günah Defteri’, ‘Sevgilim Var Gurbette’, ‘Dalgın Gözler’, ‘Günahkar Olmadan’, ‘Sen Tanrının Yanındasın Söyle Benide Affetsin Anne’, ‘Her Sevgiyi Düş Kabilinden Dirimsel Zarif Sandım’; üzere çokça sayıda şarkının söz yazarıdır. ‘Kemancı’ şarkısı 36 sanatkâr marifetiyle seslendirilmiştir.

Share: