Menopoza dercetmek amacıyla olduğunu öğrendi; kızıl haya ile temel oldu

2019 yılında hayatlarını birleştiren Birgül-Davut Bakire çiftinin katıksız yollarla elde edilen iki gebeliği düşükle sonuçlandı. Keyif kontrolleri sonrası menopoza yutmak amacıyla olduğunu öğrenen Birgül Kızoğlankız (38) tuluk bebek tedavisine başladı. kişiye özel geçerli tedavi yaklaşımıyla akıbet kalan bir tane yumurta ile bir skor oğulcuk elde edildi. Muvaffakiyetli otama süreci sonrası bebeğine mülaki esas Kızoğlankız, “Çok şükür böylece üstelik kızımıza sağ esen kavuştuk. Aygüneş evimize zaman gibi doğdu. Üvey Anne koskocaman tıpkısı duyguymuş” dedi.

İstanbul’de ruhlu Birgül-Davut Erden çifti, 2019 yılında hayatlarını birleştirdi. Doğal yollarla elde edilen iki gebeliği düşükle sonuçlanan Birgül Erden’in hayalleri kalık kaldı. Yaşadıkları kayıpların ardından doktora başvuran 38 yaşındaki Birgül Kızoğlankız, menopoza ahzetmek amacıyla olduğunu öğrendi. Hayatının şokunu faal çift amacıyla biricik çıkar yol şişman bebek tedavisiydi. Yakınlarının önerisi ile Bahçeci Şişman Süt Kuzusu doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Tulum Çağa Uzmanı Prof. Dr. Remzi Abalı’ya vasıl çifte kapsamlı tıpkı değerlendirmenin ardından gayda süt kuzusu tedavisi uygulandı. Akıbet mütezayit bir tane er bezi ile bir adet oğulcuk elde edildi ve transferin peşi sıra Kızoğlan çiftine sevindirici bili verildi. Geçtiğimiz günlerde kızları “Aygüneş”e munsap temel Birgül Erden, “Menopoza kaldırmak üzere olduğumu öğrendiğimde asla çocuğum imkânsız diyerek düşündüm. Çevremde hamile olan kadınları görünce saatlerce ağlıyordum. Haddinden Fazla şükür ki yegâne mütezayit yumurtam ile kızımız dünyaya geldi. O bizim akıbet şansımızdı. Annelik çokça evire çevire benzeri duyguymuş. Dilerim ki isteyen dizge bu duyguyu tatsın” şeklinde konuştu.

AKIBET MÜTEZAYIT HAYA BIRICIK ŞANSLARIYDI

Prof. Dr. Remzi Abalı’nın kapısını kalan çift muayene edildi ve yapılan tetkiklerin sonuçlarına göre espas kaybetmeden gayda süt kuzusu tedavisinde başlandı. zata mahsus makbul tedavi yaklaşımıyla sonuç kalan bir tane testis ile benzeri sayı oğulcuk elde edildi. Transferin peşi sıra gebelik haberini kayran çiftin kızları Aygüneş, mayıs ayında dünyaya gözlerini açtı. Ana Birgül Kızoğlan, “Menopoza yutmak üzere olduğumu duyunca inanamadım, sonrasında çocuğum olmayacak fikrine kendimi alıştırdım. Bir Tane yumurtam ile son şansımızı değerlendirmiş olduk. Acaba yeniden düşük yapar mıyım diye niteleyerek endişelendim ama doktorumuz bilcümle süreç süresince yanımızdaydı ve haddinden fazla dosdoğru tıpkı hamilelik geçirdim. Çok şükür sonunda birlikte kızımıza sağ esen kavuştuk. Aygüneş evimize tarih kabilinden doğdu. Üvey Anne heybetli tıpkı duyguymuş” diye mutluluğunu dile getirdi.

İLK TULUM SÜT KUZUSU DENEMESİNDE POZİTİF SONUCA ULAŞILDI

Bakire çiftinin yer balaban hayaline kavuşmasını sağlayıcı ve süreci başarıyla yürüten Prof. Dr. Remzi Abalı, uygulanan tedaviye dayalı detayları şu sözlerle aktardı:

“İki nöbet yaşadığı bağan, ileri yaş ve azalmış yumurta rezervi ile başvuran çiftimize öncelikle ayrıntılı benzeri istimara yaptık. Husye kalitesini tasarruf etmek için doğru beslenme, kaliteli uyku ve dimdik hayat tarzı önerilerini sunduk. Ardından ara kaybetmeden akilane tıpkısı zamanlamayla tombul süt kuzusu tedavisine başladık. Nitelikli tıpkı husye elde ettik ve kaliteli bire bir oğulcuk oluşturduk. İlk denememizde pozitif sonuca ulaştık ve dimdik bir hamilelik sürecinin peşi sıra çiftimiz kızları Aygüneş’i kucağına aldı.”

KADIN YAŞI TESTIS REZERVİNİ DOĞRUDAN ETKİLER

“Kadınların 35 yaşından sonraları haya sayısı ve kalitesi aheste oranda azalmaya başlar. Genetik ve çevresel bazı faktörlere vabeste namına bu değerlerin henüz dinç yaşlarda üstelik azalarak erken menopoz sürecini başlattığı bilinmektedir” diyen Prof. Dr. Remzi Abalı, “Yumurtalık rezervinin azalmasının sunma yüce nedeni yaşın ilerlemiş olmasıdır. Yaşın yanı sıra yumurtalıkla ilişik operasyonlar, radyoterapi ve kimyasal tedavi, sigara-etanol tüketimi, çikolata kisti varlığı, aşkın kiloya sınırlı obezite ve Turner sendromu testis sayısı ve kalitesinin azalmasında aktif fiyaka oynar. Günümüzde ultrasonografi ile yumurtalıkların değerlendirmesi ve kanda Anti Mullerian Hormon (AMH) düzeyinin belirlenmesi yeryüzü akilane sonucu vermektedir. Husye rezervi azalan kadınlarda doğal yollarla gebelik oluşmuyorsa gayda süt kuzusu tedavisiyle bala sahibi olmaları mümkündür. Bu problemi dinç kadınlarda anide aşkın haya çokluk işlemi gerekebilir. Tombul bebek tedavisinin deneyimli hekimler vasıtasıyla yapılması üstelik muvaffakiyet amacıyla oldukça önemlidir” şeklinde konuştu.

Share: