Mersin merkezli organize cürüm örgütü operasyonunda 30 şüpheli yakalandı

Sazak merkezli 4 ilde birleştirme yanlışlık örgütüne müteveccih operasyonda 30 kaka gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Uğraş (ÇIFTLIK) Büro Müdürlüğü ekipleri, resmi evrakta düzmecilik, vergi, kaçakçılık, tefecilik ve ayyarlık suçlarına karıştığı tez edilen şüphelilere müteveccih iş başlattı.

Bu kapsamda, 6 aylık maharet ve fiziksel izleme sonucu 12 şüphelinin, taşıma ruhsatlı silah alabilmek amacıyla ait kanunda tamlanan şartları adına getirmek hesabına yapmacıklı münezzeh yetiştiriciliği belgesi düzenlediği, 20 şüpheliye 8 ayrımlı paravana şeriklik üzerinden bu belgelerin verildiği, 2 bin kilo bal satışı yapıldığı süsü sunulan belgelerin da ilişkin kurumlara onaylatıldığı belirleme edildi.

Çalışmalarda, efdal faizle vecibe vererek faizcilik yaptığı öne sürülen 5 şüphelinin dahi 9 kişiyi mağdur ettiği belirlendi.

Kimliği ve adresi tespit edilen 37 zanlının yakalanması amacıyla Sazak, Adana, İzmir ve Siirt’te eş anlı faaliyetler düzenlendi.

Mersin Ağacı’deki dron destekli operasyona tahminî 300 polis katıldı.

Operasyonda, 30 ibret yakalandı. Bu kişilerin bulundukları adreslerdeki aramalarda, yapmacıklı evrakla taşıma ruhsatı münfail 10 tabanca ele geçirildi.

Polisin adresinde bulunamayan 7 zanlıyı yakalamaya yönelik çalışması sürüyor.

Share: