Mersin’de FETÖ operasyonu: 9 murakabe kararı

Mersin’dahi Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) aktüel yapılanmasında zindelik yürüttüğü tayin edilen 9 şüphelinin yakalanmasına yönelik 150 polisle eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün gösteri ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine müteveccih düzentileme yaptı. Yapılan çalışmada kâh şahısların emniyetin örtülü imamları ve örgütün sanki dal dozaj sorumlularıyla irtibatları bulunduğu belirlendi. Ayrıca daha evvel gözaltına alınan ve itirafçı namına ifade veren şüphelilerin ifadelerinde adlarının dahi geçtiği ve örgüte ait olan yapıya öge derlemek için geçer evlerde kaldıkları tayin edilen 9 nahoş belirleme edildi. Şüphelilerin birinin örgütte toprak öğrenci mesullüğü görevinde olduğu, benzeri diğerinin dahi ‘Bylock’ kullandığı öğrenildi.

Çalışmanın tamamlanması ile gelişigüzel bugün sabah er saatlerde dron destekli 150 polisin katılımı ile haddinden fazla sayıda adrese eş anlı ameliyat yapıldı. Operasyonda bakı kararı sunulan şüpheliler gözaltına alınmaya başlandı.

Şüphelilerin gözaltına alınmasının peşi sıra hastanede keyif kontrolünden geçirilip emniyete ifadeye götürüleceği bildirildi. – MERSİN

Share: