Mersinli martir son yolculuğuna uğurlandı

Şimal Irak’ta EYP patlaması sonucu martir olan Albeni Savunma Gedikli Mümessil Çavuş Okan Meteöz (30), memleketi Sazak’bile akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Ailesinin yaşadığı Tarsus ilçesine tutkun Hacı Hamzalı Mahallesindeki evine sonuç nöbet götürülen şehidin cenazesi, henüz sonra merasim üzere Şehit Ömer Yağız İlkokulu bahçesine getirildi. Burada askerlerin omzunda şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu okulun bahçesine getirilirken, yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin annesi Ayfer ile babası Bülent Meteöz’ü yakınları ile görevliler avunç etmeye çalıştı. Meslek bahçesinde düzenlenen törene, Milli Savunma Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Mersin Valisi Uca Hamza Pehlivan, Akdeniz Toprak ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, milletvekilleri, kaymakamlık şehremaneti başkanları, askeri erkan ve el protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin cenaze namazını Sazak Müftüsü Ziyalı Yığman kıldırdı. Şehidin naaşı tıpkı süre omuzda taşındıktan sonradan toprağa gerçekleşmek için Hacı Hamzalı Mezarlığına götürüldü.

Okan Meteöz’ün Büşra Meteöz ile 1 yıl geçmiş evlendiği, eşinin üstelik gedikli öğrencisi olduğu öğrenildi. – MERSİN

Share: