Meteoroloji Toprak Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5i le 8 aşama üstünde seyredecek

– Hava Bilgisi Nahiye Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar sezon normallerinin 5i le 8 rütbe üstünde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa özen çeken Meteoroloji 13. Nahiye Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Sıcaklıklar sezon normallerinin 5 ile 8 evre üzerinde seyredecek. Günün arz faziletli sıcaklığı 38 ile 40 paye, tün yer bağan yalın ise 20 ile 21 merhale arasında olması beklenmektedir” dedi.

Meteoroloji 13. Toprak Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara cebin uyardı. Sıcaklıkların yarın itibariyle mevsim normallerinin 5 ile 8 rütbe üstünde çıkacağı ve muamele haset akşama büyüklüğünde süreceği bildirildi.

Uyarılarda mevcut Hava Bilgisi 13. Havza Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Yapmış olduğumuz akıbet analizlere bakarak, ilimiz genelinde hava, küşade ve birkaç bulutlanmış arada bir parçalı bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 8 merhale üstünde seyredecek. Günün sunu faziletkâr sıcaklığı 38 ile 40 derece, şeb yeryüzü bağan şule ise 20 ile 21 evre arasında olması beklenmektedir. Rüzgarların cenup ve gün batısı yönlerde hafif, ara sıra itidalli kuvvette eseceği adisyon edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz faziletkâr sıcaklıklara alın, vatandaşlarımızın tarih ışınlarının sert geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri arasında tetik olmaları gerekiyor. Majör işleri olmadığı taktirde korunmalarında yarar olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.Share: