Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, bu gece yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde asuman patırtılı boğanak yağmur beklendiğini bildirdi. Hava Bilgisi, meydana gelebilecek yeğin, taşkın ve hortum kadar olumsuzluklara cebin vatandaşları uyardı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu akşam yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te akva; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise düzlük kayran kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe günü beklenen asuman patırtılı sağanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerel kendisine akva (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da kayran meydan çok sağlam (51-75 kg/m2) olacağı aritmetik ediliyor. Şakkadak başat, taşma, sebep, domestik yoğun yağışı, hortum vuku riski, kuvvetli rüzgar ve bodur süreli sıkıntı ile ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: