Mezitli’de Nazik Zafer’in 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Mezitli’de 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yılını coşkuyla kutladı.

Mezitli Belediyesi, Galebe Bayramı’nın 100. sene dönümünde meşaleli reviş düzenlendi. Akdeniz Mahallesi Yön Pazarı’ndan başlayan yürüyüşe Mezitli Şehremini Neşet Tarhan’ın yanında CHP Sazak Milletvekilleri Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, uray meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve binlerce vatandaş katıldı.  Mezitli Kent Konseyi bisikletli gruplarının dahi katıldığı yol, Yaşar Şark Caddesi ve Zeytinli Ana Yol süresince bitmeme ederek, Mezitli Belediyesi Amfiteatr Tiyatro’dahi sona erdi.

Yürüyüşün peşi sıra Galibiyet Bayramı coşkusu, sanatkâr Zeynep Bakşi Karatağ ile devam etti. Karatağ, “Yuh Yuh”, “Adaletin Bu mu Dünya”, “Fena Hâlde Eyyam Göreceğiz Ayrıntılar” kabilinden yırlamak ve şarkılar ile yurttaşlardan zevk topladı.  Konser sonunda sahneye CHP Mersin Ağacı Milletvekilleri Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen’in birlikte eşi Sancak Tarhan ve minik bire bir kız çocuğu ile çıkan Tarhan, artist Karatağ’a teşekkür ederek, çiçek verdi. Perdeye, sabık günlerde sözleri zımnında tutuklanan şarkıcı Gülşen’in resminin yansıtıldığı sahnede Karatağ, “Konserlerin, etkinliklerin yasaklandığı şu günlerde bizlere sahnesini ve gönlünü açarak mihman eden Başkanımız Neşet Tarhan’a çok teşekkürname ediyorum. Bu heyecan yeryüzü pir plan olmuştur. Bu biberli günlerin yeryüzü bodur sürede sona ermesi diliyorum” dedi.

Yürüyüşe katılan umum yurttaşlara teşekkürname eden Mezitli Şehremini Neşet Tarhan, yaptığı konuşmada Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün sağlığında sonuç ülfet ettiği kavuşum Mezitli Soli Pompeiopolis Antika Kenti olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

“ATATÜRK, MEZİTLİ’Yİ GÖRSE ALIM DUYARDI”

“Mustafa Kemal Atatürk bugün Türkiye’nin içerisinde olduğu durumu görse kahrolur ancak, Mezitli’yi görse, umde ve Cumhuriyet Altını değerlerine sahip çıkan insanları görünce çalim duyardı. Mezitli haddinden fazla hususi bire bir kaza. Atasını seven, Cumhuriyet Altını değerlerine ehil çıkan insanların yaşadığı tıpkı site. Binlerce vatandaşımız beraberinde gecenin karanlığını aydınlattı. Vatandaşlarımızla gelişigüzel, sancak seli oluşturarak, bizlere gündeş Türkiye Cumhuriyeti’ni hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşlarımıza minnetimizi gösterdik. Katılan herkese tükenmez teşekkürlerimi sunarım.”

CHP Sazak Saylav Cengiz Gökçel birlikte “Bu büyüklüğünde iyicene sesli tıpkı kardeşimizi bu sahneye çıkarttığı için Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ediyorum. Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün bize çizdiği çağdaş, demokratik ve laik Cumhuriyet çizgisinde bitmeme edeceğimize ve bunun üzere üstümüze sakıt çabayı göstereceğimize olan inancımızla 30 Ağustos Yengi Bayramınızı kutluyorum” diye konuştu.

CHP Mersin Ağacı Milletvekili Alpay Antmen ise “Mutlu Mezitli’nin Mimarı Neşet Tarhan’a teşekkürname ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin yapılış müjdesi olan 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılını kutluyorum. Sadece askeri bire bir galibiyet değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin yapılış senedi olan bir galibiyet. Cumhuriyetimiz sürgit laik kalacaktır. Modern uygarlık seviyesine baştan çıkacaktır. Bu zaferle modern, demokratik ve hukuk devletinin kuruluşunun ilanı yapılmıştır. Yaşasın Cumhuriyet Altını, yaşa Mustafa Kemal Atatürk” dedi.Share: