MHP Ekip Başkanvekili Akçay, Manisa’da basın mensuplarıyla buluştu Açıklaması

MHP Kol Başkanvekili ve Manisa Mebus Erkan Akçay, daha çok Türkiye’nin kişi gündemini belirlediğini, eksantrik güçlerin gündemiyle akıntı etmediğini ve bağımsız milletvekili tıpkısı aut siyaset izlediğini söyledi.

Kentte fariza özne gazetecilerle Şehzadelerpark’ta benzeri araya mevrut Akçay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Halk İttifakı ile oluşan abra ortamı sebebiyle, Kovid-19 salgını zımnında bir nice talih ekonomisinin küçüldüğü dönemde Türkiye’nin büyüdüğünü tabir etti.

Son 1 yıldır dövizin yükselişi ve pahalılık dolayısıyla kalın yaşandığını dile getiren Akçay, yürütülen çalışmalarla gelecek aylarda bu enflasyonun ağırlığının elan birkaç şiddette hissedileceğini belirtti.

Türkiye’nin aut politikada şanlı başarılar elde ettiğini vurgulayan Akçay, şöyle devam etti:

“Daha Çok Türkiye, ister bölgesi icap dünyadaki meselelere mahkum değil, bilge benzeri talih haline gelmiştir. Imdi Türkiye öz gündemini belirlemektedir, bambaşka güçlerin gündemiyle hareket etmemektedir. Mutlak benzeri aut siyasa izlemektedir. Burası haddinden fazla ilginç, bu boyut Türkiye karşıtlarını rahatsız kırat amma içimizde bazen aykırı kesimleri münasebet tasalı valör onu görmek olanaklı değil. Bundan alım duymaları ve bindi vermeleri gerekirken bir bakıyoruz, Türkiye düşmanı yabancılardan geçmiş bunlardan gürültülü çıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanı’mız bire bir politika açıklıyor, ilk CHP sözcüleri, Kılıçdaroğlu kötülemeye ve baltalamaya çalışıyor.”

Altılı Ganyan masanın ülkeye yan verecek tek politikasının olmadığını savunan Akçay, “Küçük Ay ayında bire bir beyanat yayımladılar. O bildiride biricik söyledikleri madde, ‘Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyinin Türkiye üzere aldığı bilcümle kararlara uymayı üstenme ediyoruz.’ dediler. Azılı aynı öz bu. Türkiye’yi bölüp, parçalayacak, teröristleri azdıracak hangi büyüklüğünde karar varsa bunlar akseptans edecekler. Yapacakları şimdiden belli.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün ile MHP Manisa İl Başkanı Misyon Öner üstelik katıldı.Share: