MHP’nin intihap hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Alicenap Dik, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Saylav Umumi Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Sarp, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün vergi edileceği 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Saylav Genel Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bilcümle politik birikim ve imkanlarını zafer hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye için önemine değinerek, Türkiye’nin daha çok global ve bölgesel aynı oyuncu olduğunu vurgulayan MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yalçın, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin bulunan ruhlu konumu ve özgür aut siyaset hamleleri zımnında bütünlüğümüze ve bekamıza dönük çöz ve aut tehditler artmış, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Topluluk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması ayrımsız kısırlık olmuştur. O bakımdan MHP, rastgele seçim döneminden daha büyük çalkantı ve coşkuyla, daha mukavemetli benzeri imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Teşrinievvel’de “Adım Adım 2023, ‘Köyüm Benim’ Kardeş Kardeş Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalçın, yer çalışmalarını köylere büyüklüğünde uzun uzadıya, ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına gestalt veren milli iradeyi aktif tutmak ve milyonları kendilerine katılmaya teşvik etmek için kullanılmamış kilitsiz küreksiz gelgel toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Yalçın, “Bu çerçevede, 16 Teşrinievvel 2022 tarihinde, Konya ilimiz form gelmek amacıyla Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta devlet teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Teşrinievvel 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz model kalkmak amacıyla Uşak, Denizli, Entelektüel ve Muğla memleket teşkilatlarımızın ve ermiş vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Doğru, Aday Galiba, Karar Net’ temalı yıldızlı çekicilik toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: