Milletvekili Aydemir Cahillik ve Spor yatırımlarını değerlendirdi

SELIM Fırka Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ilişkin çekicilik ve kuruluşların 2023 bütçeleri TBMM Traksiyon ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde söz alarak değerlendirmelerde bulundu, Erzurum’a değgin talepleri sundu.

Kişilikli, Asım Neslinde düzlük almayı hedefleyen, bilge ve zer elması olan benzeri toyluk vizyonuna topluluk olduklarına belen eden Saylav Aydemir, ‘Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği kabil diploma, icazetname avcılığı, kariyer peşinde olan değil, zer elması olan gençliğin peşinde olduk. Hakeza aynı gayretimiz oldu ve geldiğimiz dideban da şükür kim ara aldığımızı gösteriyor. ‘ kaydını düştü.

Değerleriyle bütünleşen cahillik

Gençliğe yaklaşımlarında bilgiyi, tarihi ve kültürel birikim ve değerleri temel aldıklarına dikkat çekici Milletvekili Aydemir, bir bilgi adamının, “Bilinmektedir ki vukuf amacıyla rabıta esastır. Hikmet bilinene bağlıdır. Bilinenin değişimiyle vukuf bile değişmektedir. Lacerem hikmet değişir ise bilenin konumu bile değişir. Hakim olan ise bildiğinin farkında olandır. Bu süreçte akıbet aşamaya ulaşmak lacerem niteliksiz olmasa dahi tasavvur olmalıdır.’ tespitini paylaştı.

Bilgiyi asıl almak

Mebus Aydemir, ‘Yaptığımız her işte bilgiyi anne alırsak ve alim insanları öne çıkarırsak duruluk almamız de kolay oluyor. İnsanları giymek, insanları onore buyurmak, yaptıklarını öne görmek ve onlara teşekkürname buyurmak ç ok çok eke diyerek düşünüyorum, isteklendirme edici oluyor. Bilgiyi ve bilgili insanları motivasyon etmiş oluyoruz.’ ifadesini kullandı.

20 yılda haddinden fazla şişman mesafeler aldık

‘Biz yirmi iki yıldır seçme vadi bile olduğu kabil spor sahasında üstelik gençliğe dönük yaklaşımlarımızda de kat sayı olacak adımlar attık rastgele sahada olduğu gibi.’ diyen Saylav Aydemir, ‘Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği üzere icazet peşinde olan değil, icazet avcılığı peşinde olan değil, kariyer peşinde olan değil, kızıl elması olan gençliğin peşinde olduk. Hakeza bire bir gayretimiz oldu ve geldiğimiz noktada şükür ki küşayiş aldığımızı gösteriyor.’ diye niteleyerek konuştu.

Sporun tabana yayılması

Türkiye’nin sporun tabana yayılmasında tarihi benzeri süreç yaşadığı, hemen hiç kimsenin hayal dahi edemediği gençlik yatırımlarının hayata geçirildiği, çıktı spor tesislerinin metropollerde değil Anadolu’nun genişlik ücra köşesinde da yükseldiğine belen fail Saylav Aydemir, ‘Bakın, yatırımlardan bahsediyoruz. Altın Bakanım çok ayrıntısıyla yatırımları anlattı. Ben tıpkısı kıyas yapmak istiyorum. Burada Şark Anadolu’dan milletvekili arkadaşlarımız var. Doğu Anadolu’yu bırakalım, batıdan, batının böyle en kenar noktasında olan illerdeki milletvekillerimiz bile bilirler kim henüz evvel spor tesislerinde çok bitmemiş benzeri halimiz vardı, yük yaşardık. Demin köylerde de özelliği olan spor tesisleri yaptık. Ego yalınlık söylüyorum: Bizim ücra ilçelerimizde, çokça uçtaki ilçelerimizin köylerinde bile ayak topu sahaları yapmışız. Çokça kalifiye stadyumlar yaptık, çokça kalifiye, haddinden fazla kaliteli.’ dedi.

Uyuşturucuyla savaşım

Sunumunda metal ile mücadeleye değinen Milletvekili Aydemir, Evcil Yönetimler kaydında üstelik gençleri uyuşturucu ve tabiiyet üstüne brifing çalışmaları yürüttüklerini, tehalüf yönetimindeki Belediyelerin bu konuda ansız kaldığını belirterek Erzurum Büyükşehir Belediyesinin bilgilendirme ve savaşım çalışmalarını kat sayı gösterdi.

Aydemir erzurum büyükşehir çalışmalarını kat sayı verdi

Milletvekili Aydemir, ‘Uyuşturucu benzeri bela, tıpkısı uğursuz; hep beraber bunun üstesinden gelmemiz geçişsiz, evlatlarımızı o cendereden çıkarmamız lazım amma bu arada yapılanları üstelik kesinkes nakletmek lazım. Tığ uyuşturucuya cebin çok kırıcı tıpkısı savaşım veriyoruz ama bu ağrı bütün dünyanın derdi. Alelhusus şu bildirişim kanallarının artması, internet zemininin çokça böyle makro arkaç gelmesi gençlerimizi maatteessüf bu noktaya de sürüklüyor. Bütün beraber çabalamak durumundayız. Hoppadak iktidarın mesuliyetinde değil kim bu, hepimizin sorumluluğunda. Deminden, iktidarı hoppadak biz rapor etmiyoruz. İstanbul’üstelik yerel iktidarı kim anlatım ediyor büyükşehir bağlamında? CHP. Ne gayreti var? Ankara’de hangi gayreti var? Koyalım bunları. Biz şunları, şunları yaptık diyelim. Bakın, ben Erzurum için söyleyeyim: Erzurum Büyükşehir Belediyemizin bu konuda çok ciddi mürebbi yayınları var, mürebbi seminerleri var, gayretleri var gençleri toplayıp birlikte bunlara çevrilmiş, yani o cendereye düşmüş gençlerimizi oradan hissetmek amacıyla çabaları var. “Siz hangi yaptınız?” diyerek sordu.

Muhalefete aksülamel

Milletvekili Aydemir, ‘Bire Bir de dönüp bu suali çevrilemek lazım öz kendimize, yapmıyorsak vakit kaybetmeden tenkitle yöneldiğimizde sözümüzün tek anlamı kalmıyor, hükmü kalmıyor. Muhalefet bugüne büyüklüğünde söyledikleriyle hep çelişir arkaç geldi, o yüzden da söylediklerinin bir kıymeti harbiyesi olmadı, eşit bulmadı ve ısrarla bilcümle altını çizdik kim lütfen, az buçuk birlikte bu zaviyeden bakın. Yani neyi söylüyorsunuz, neyi derece düşüyorsunuz, benzeri evvel kendinize bakın, benzemek lazım.’ dedi.

‘Hakeza tıpkı kitapsızlık gibi mi?

Tıpkı HDP Milletvekilinin ‘bir ilde ülkücüler Kürt olduğu üzere öğrencilere saldırdı.’ ifadelerine anif aksülamel gösteren Saylav Aydemir, ‘Hakeza bire bir hayıf mümkün mi, hakeza tıpkısı kitapsızlık türlü mi? Ego bugüne kadar hiçbir ülkücünün – bakın, çok açık söylüyorum – Kürt diye niteleyerek, hemen Kürt diye bire bir başkasına tepki koyduğuna tanık olmadım bu yaşıma kadar. Katiyen böyle bir madde namevcut, o öz kafasındakini koyuyor. Ego üstelik diyorum kim Dahi kendisi de hekim. Olması gereken nedir? Hakikati aktarmaktır. O esasen anca olsun diyerek düşünüyor “Keşki anca olsa, olsa üstelik karışsa.” diyor. Kardeşliğimize, birliğimize tağyir gelsin, engel gelsin diyerek uğraşıyor. Buradan hep beraber uzak durmamız geçişsiz Böyle b ir çözme evet mu?’ diye niteleyerek konuştu.

İddialar gerçeği yansıtmıyor

Bire Bir eksantrik HDP Milletvekilinin ” Amedspor’un deplasman maçlarına lehtar alınmıyor.” iddialarının bile gerçeği yansıtmadığını belirterek aksülamel veren Mebus Aydemir, ‘Dünyadan haberi namevcut. Hangi namına söylüyor? Elden kurca namına. Ben Erzurumspor’un taraftarıyım, İstanbulspor maçına gittim. Şampiyonluk maçı, bizden hiçbir lehtar alınmamıştı yani 5 -10 gönül maçı seyrettik. Anca tıpkı uygulama doğrusu var ama onun kafasında yarıcı mezhep olduğu üzere onu serpiştiriyor. Buradan ırak durmak lazım.’ dedi.

‘Yurtlar bizim şeref levhamız’

‘Keşke sözümüz asıl olsa, yegâne odun kabil olsa. Soy değil, ona itiraz ediyoruz. Tığ düzeltme yapıyoruz, düzelti yapıyoruz. ‘ sözleriyle sunumunu sürdüren Saylav Aydemir, ‘Demin, benzeri başka madde henüz söyledi; “Efendim, yurtlarda böcü varmış.”. Yurtlar bizim şeref levhamız. Elhamdülillah, geldiğimiz nokta bile az daha noksanı kalmadı, yüzdelik 97 mektepli kurulu, çok sayıda yersiz meydan var şu anda. Anca özdek tamam mu? Konuşalım amma hakikatleri konuşalım. Düğme doğruları aktaralım, şerh adına, tahrip adına benzeri söylemimiz olmasın; ego bu anlamda söylüyorum.’ ifadelerini kullandı.

‘Kürt Türk kardeştir’

Milletvekili Aydemir, ‘Bu ülkenin Kürt’ü, Türk’ü neyi varsa bütünü ahi. Millet namına canevi almak, yürek tahsis etmek mühim olan bu. Bunu yaptığımız zaman hizmet isteyelim, noksanları söyleyelim’ vurgusunu paylaştı.

Aydemir’den Erzurum talepleri

Milletvekili Aydemir sunumunun serencam bölümünde Erzurum ve ilçeleriyle ilişkin talepleri aktardı. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı marifetiyle yenilenerek güncelleştirilen Kazım Karabekir Stadyumunun bundan sonra ihtiyaca karşılık vermediğini, Erzurum amacıyla kullanılmamış bir stadyum projesi geliştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu tamlayan Mebus Aydemir, ‘Kazım Karabekir stadyumu elli küsur almanak stadyum, bundan sonra ihtiyaca karşılık vermiyor. Sizden bizim talebimiz şita şartlarına uygun, mütekamil ayrımsız stadyum yapmanız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu işe filhakika yüreğini koyduğunu biliyoruz. Vabeste spor salonuyla ilgili ben biliyorum kim sizin doğrusu girişiminiz var, gerekeni yapacaksınız. ‘ dedi.

Aydemir talepleri sundu

Mebus Aydemir, ‘Onun dışında de Erzurumlular namına rica ediyorum; Pazaryolu’nda bilgisizlik merkezi, mahalle tipi spor salonu, mahalle tipi bireşimli yüzeyli ayak topu salonu lazım. Olur’birlikte sentetik yüzeyli ayak topu sahası geçişsiz; Şenkaya’de spor salonu, mahalle tipi. Karaçoban ilçemizde mahalle tipi spor salonu, toyluk merkezi, gine mahalle tipi; Karayazı ilçemizde gençlik merkezi, mahalle tipi bireşimli yüzeyli futbol sahası, Köprüköy’da spor salonu yapılmasını irade ediyoruz. ‘ kaydını düştü.

Milletvekili Aydemir, ‘Altın Bakanımıza ve kadrosuna minnettarlığımın altını çiziyorum. Cenabıhak razı olsun. Bakanımızla ilişik henüz önce burada benzeri madde söylemiştim, “Helali haramı bilen aynı adam.” demiştim. Bakan Koca, tevazunun zirvesinde aynı herif; yapar ama yaptığını ifadeden birlikte tevakki şayan, açım üstelik yapmayan benzeri yaklaşımı var. İşte, bütçede geldi, aynı paylaşım yaptı. Onun dışında tek görüyor musunuz? Genç benzeri koca. “Beni görün, beni duyun. Adım duyulsun, namım yürüsün .” kabilinden tıpkısı şeyini gördünüz mü? Sadece icraat yapıyor; Cenabıhak razı olsun. Bütçe kalburüstü ve uğurlu olsun’ ifadeleriyle temennilerini aktardı. – ERZURUM

Share: