Milletvekili Tutdere, Besni’nin köylerini gezdi

TBMM Riyaset Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Besni ilçesine sınırlı köyleri gezerek burada bulunan köylülerin sav ve sıkıntılarını dinledi.

Besni’ye mecbur köyleri yegâne yegâne gezen Mebus Abdurrahman Tutdere’ye, CHP İl Başkan Yardımcısı İsmet Tanrıverdi, Besni kaza Başkanı Vakkas Anahtar, Şambayat Şehremini Nejdet Arıcı ve öğür üyeleri eşlik etti.

Besni ilçesine mecbur Atmalı, Çamlıca, Aşağıçöplü, Kızılhisar, Güneykaş, Akpınar, Burunçayır, Kızılpınar, Beşkoz, Dörtyol, Geçitli, Beşyol, Topkapı, Çanakçı, Sayören, Ören, Kızılin, Bahri, Kesecik ve Alişar köylerini mülakat eden Mebus Tutdere, köylülerin sorunlarını yegâne bir tane gömlek alarak sorunların çözümü üzere ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Besni’deki birçok köyü birbirine bağlayan ve fiziki boşluk nedeniyle seçme yıl onlarca kazanın meydana geldiği Çanakçı Köprüsüyle ilişik konuşan Mebus Tutdere, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında burada büyük bire bir mağduriyetin yaşandığını gördük. Besni ilçe merkezini birçok köye bağlayan ve Sofraz Çayı üzerinde kâin Çanakçı Köprüsü’nün durumu âdeta içler acısı. Şu anda bu köprünün üzerinden ayrımsız anahtar de geçemiyor. Bu kat ve güreşçi köprüsü fiziksel şartlar anlamında ihtiyacı karşılayamaz ağıl gelmiş. Köylüler ve muhtarlar her yıl burada muhtelif kazaların meydana geldiğini, bu yolun ve köprünün imdi kullanılamaz kuzuluk geldiğini ilettiler.

Bütün siyasetini yaptığı yollar üzerine kuran ve yaptığı yollarla övünen DOĞRU Tümen iktidarına Çanakçı Köprüsü üzerinden sesleniyoruz, Çanakçı köprüsünün halini sizler üstelik görün. Besni’ye yapacağınız önceki ziyarette bu köprüyü durumunda musahabe edin. Biz iktidara, Adıyaman Valiliği’ne ve Besni Kaymakamlığı’na da çağrı yapıyoruz. Bu köprüden tıpkısı açar da geçmekte zorlanıyor, çok sakil ateş sunma ediyor” dedi.

Türkiye’nin her yerinde sorunların ayrımsız olduğuna dahi dikkat çekici Saylav Tutdere, ” Cumhuriyet El Partisi’nin üstelik süresince bulunduğu Ulus İttifakı’nda değişik görüşlere topluluk liderler var. Bu liderler hastalık tıpkı araya geldi? Hep şurası görüyor, tayyare süfli akla yatkın burnunu indirmiş ve bilinmek için. Şayet biz bu düşüşü önleyemezsek çakılacağız ve hepimiz imha olacağız. Biz bundan periferi tıpkısı araya geldik ve budun ittifakında vadi düzlük partiler olarak şişman tıpkısı birliktelik içerisindeyiz. Türkiye’yi yavaş yavaş geziyoruz ve gittiğimiz gelişigüzel yerde dava var. Sorun Erzurum’de bile var, Malatya’üstelik da var, Manisa’bile üstelik var, Adıyaman’birlikte da var. Bu köyün sorunu neyse bu mesail Türkiye’nin herhangi bir durumunda var. Tığ Türkiye Büyük Ulus Meclisine Adıyaman’ın bilcümle sorunlarını taşıyoruz. Vekiliniz kendisine elimizden mevrut her makule çalışmayı ve gayreti gösteriyoruz. Bugün sizden aldığımız bu kuvve ve şikayetleri birlikte 1 Ekim’bile TBMM’ye taşıyarak çözümü için yakından takipçisi olacağız” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: