Milli Misil Partisi MKYK Üyesi Muhacir, “Ahilik, hassas tartıdır, abra gözetir”

Milli Defa Partisi (MYP) Kırşehir İl Başkanı ve MKYK Üyesi Heybet Göçmen, Ahilik Haftası kutlamaları konusunda yaptığı matbuat açıklamasında, Ahiliğin kırılan ayrımsız takı olduğunu ve denge gözettiğini söyledi.

Muhacir, “İnsanımızın zor ahval geçirdiği günlerde Ahiliğin Başlangıç şehri Kırşehir’de, Cömertlik Haftası etkinlikleri zarfında hazırlanan programlarda vakit kaybetmeden konserlerin bağ çektiğini ve yurttaş ile esnafın harici programlara katılmadığını üzülerek görmekteyiz. Ahiliği anlatamayan ve yaşamayan benzeri toplumda birlikte konserlerin sargı çekmesini bizler akıllıca görmemekteyiz” dedi.

Yıllardır düzenlenen etkinliklerde harcanan paraların henüz yararlı ve Kardeş Evran’ın dokusuna akıllıca olan işlere harcanması gerektiğini belirten MKYK Üyesi Göçmen, “Tabiatıyla konserler bile olmalı. Lakin esnafın ve insanımızın zor durumda olduğu ekonomik kaygılar yaşadığı süreçte dinleti organizasyonları hesabına Kardeş Teşkilatlanmasına akla yatkın iş kollarına desteğin verilmesi akıllıcasına ayrımsız karar olurdu diyerek dahi düşünüyoruz. İstihdam ve üretim çalışmalarıyla sosyal gelişmenin da önünü açabileceğimizi söylüyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Kırtasiye masraflarının vatandaşın cebini yaktığını aktaran Muhacir, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Okulların açılmasına basit eyyam kaldığında, kırtasiye masrafları velileri kara esmer düşündürüyor. Güzeşte yıldan bu yana okula başlayacak öğrenciler amacıyla kırtasiye giderleri yaklaşık 4 kat arttı. Ayrımsız öğrencinin kırtasiye gideri, averaj 800- bin 200 TL arası değişiyor. Bakir terbiye talim yılı üzere zaruri desteklerin verilmesini ve velilerin da rahatlatılmasını istiyoruz. MYP olarak bizler, okullara kayıtlar sürerken, Milli Terbiye Bakanlığı’nın temas yıl yaptığı “araç parası alınmayacak” açıklamalarına karşın, okullarda erdemli kayıt paraları istendiği bilgisine bile mangır olmaktayız. Bu durumun tıpkı dakika önceki önüne geçilmesi gerekmektedir.” – KIRŞEHİR

Share: